Nagelsmann jest zły na anemiczne ruchy Bayernu na rynku

Julian Nagelsmann
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Jak donosi niemiecki Sport, pojawiła się rysa na relacjach pomiędzy Julianem Naglesmannem a Hasanem Salihamidziciem. Trener ma za złe bierność Bayernu na rynku transferowym. Sam kierownik sportowy ma ponoć związane ręce. Ta sytuacja przypomina schyłkowy etap Hansiego Flicka w roli szkoleniowca Die Roten.

  • Nagelsmann nie dogaduje się z zarządem Bayernu. Trener liczył, że klub spróbuje sprowadzić Schlotterbecka, Zakarię lub Adliego. Każdy z tych zawodników trafił jednak gdzie indziej
  • Hasan Salihamidzić ma jednak związane ręce. Otrzymał niewielki budżet transferowy od rady nadzorczej i musi nim zarządzać
  • Niebawem do Bawarii powinien trafić duet z Ajaxu: Gravenberch i Mazraoui

Nagelsmann liczył na większą aktywność na rynku transferowym

Niemieckie media ostrzegają fanów Bayernu Monachium przed możliwą powtórką z rozrywki. Julian Nagelsmann ma bowiem ponoć żal do Hasana Salihamidzicia, a między oboma panami pojawiły się problemy w komunikacji.

Szkoleniowiec ma za złe kierownikowi sportowemu bierność na rynku transferowym. Liczył, że klub spróbuje zakontraktować Nico Schlotterbecka, Denisa Zakarię lub Amine Adliego. Wszyscy trzej gracze zmienili kluby, ale nie pojawią się w Bawarii. Schlotterbeck trafi jako wolny zawodnik do Borussii Dortmund, Adli został zawodnikiem Bayeru Leverkusen, zaś Zakaria od stycznia reprezentuje Juventus. Tymczasem Bayern nie tylko się nie wzmocnił, ale wręcz osłabił. Ogłoszono już, że Niklas Suele po sezonie wzmocni BVB.

Sam Salihamidzić ma do pewnego stopnia związane ręce. Kierownik sportowy otrzymał niewielki budżet od zarządu i musi operować w jego ramach. Niebawem klub ogłosi transfer duetu z Ajaxu Amsterdam. Jako wolny agent do Monachium trafi Noussair Mazraoui, zaś za Ryana Gravenbercha Niemcy zapłacą około 30 milionów euro.

Ta sytuacja przypomina schyłkowy etap Hansiego Flicka u sterów Die Roten. Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż obecny selekcjoner reprezentacji Niemiec opuścił Bayern przez nieporozumienia z Salihamidziciem. Dotyczyły one podobnych aspektów, co w przypadku Nagelsmanna.

Czytaj więcej: Borussia ogłosiła transfer nowego napastnika.

VfL Wolfsburg
Bayern Monachium
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 maja 2022 15:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze