Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Media: Suarez uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem

Luis Suarez uzgodnił z Juventusem warunki indywidualnego kontraktu, który podpisze, jeżeli uda mu się rozwiązać umowę z Barceloną. Doświadczony Urugwajczyk nie mieści się w planach trenera Ronalda Koemana na nowy sezon i otrzymał od katalońskiego klubu wolną rękę na poszukiwanie sobie nowego klubu.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 33-letniego napastnika z Barceloną obowiązuje do czerwca 2021 roku, ale znajduje się w niej również opcja przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Suarez prowadzi obecnie negocjacje z klubem w sprawie wcześniejszego jej rozwiązania i odejścia na zasadzie wolnego transferu.

Kontrakt czeka na Suareza

Jak informuje Marca, przenosiny Suareza do Juventusu uzależnione są już tylko od efektów rozmów zawodnika z Barceloną. Stara Dama uzgodniła już z Urugwajczykiem warunki dwuletniego kontraktu, dzięki któremu miałby zarabiać 10 milionów euro netto rocznie, czyli nieco mniej niż obecnie otrzymuje w stolicy Katalonii. W umowie ma znaleźć się również opcja przedłużenia jej o kolejny rok.

Urugwajczyk uczy się włoskiego

Problemem w przypadku transferu Suareza do Juventusu jest brak unijnego paszportu, w efekcie czego zająłby w kadrze włoskiego klubu cenne miejsce. La Gazzetta dello Sport poinformowała, że Juventus zorganizował już zawodnikowi lekcje, ponieważ w przyszłym tygodniu ma w Barcelonie zdać test z języka włoskiego, który pozwoli mu ubiegać się o włoski paszport. Suarez ma taką możliwość z uwagi na swoją żonę, która ma włoskie obywatelstwo.

Komentarze