Manuel Locatelli przeszedł testy medyczne w Juve

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli Pressfocus

W środę rano Manuel Locatelli pomyślnie przeszedł testy medyczne w bazie Juventusu. Zawodnik ustalił też szczegóły kontraktu na mocy, którego będzie częścią Starej Damy do 2026 roku.

  • Manuel Locatelli zjawił się w środę bazie Juventusu
  • Mistrz Europy pomyślnie przeszedł testy medyczne
  • Włoch od czwartku rozpocznie treningi z resztą drużyny

Manuel Locatelli związał się z Juventusem

Juventus zabiegał o Manuela Locatelliego od początku letniego okna transferowego. Negocjacje były trudne, ponieważ Sassuolo chciało za wszelką cenę zatrzymać młodego pomocnika. Obie strony spotykały się już czterokrotnie i dopiero na początku obecnego tygodnia osiągnięto porozumienie. W środę piłkarz przeszedł pomyślnie testy medyczne, po czym został pełnoprawnym graczem Bianconerich.

Locatelli pragnął walczyć o najwyższe cele w lidze oraz na arenie międzynarodowej, czego nie mogło zagwarantować Sassuolo. Czarno-zieloni po wielotygodniowych rozmowach zgodzili się na sprzedaż zawodnika do Starej Damy. Sam kontrakt jest tak samo ciekawy, jak historia tego transferu.

Na ten moment piłkarz został wypożyczony na dwa lata z opcją wykupu już po roku. W przypadku, w którym Juve sięgnie po Scudetto podczas sezonu 2021/22, od razu będzie musiało zapłacić za usługi młodego Włocha około 35 mln euro.

Locatelli podpisał również pięcioletnią umowę i od czwartku rozpocznie treningi z resztą drużyny. Nowa kampania Serie A startuje już w sobotę, ale mało prawdopodobne jest, że Locatelli zadebiutuje podczas 1. kolejki.

Udinese
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22. sierpnia 2021 18:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Cristiano Ronaldo wydał oświadczenie ws. swojej przyszłości

Komentarze