Manchester United rezygnuje z zakupu bramkarza? De Gea z nowym kontraktem

David de Gea zgodził się na warunki swojego nowego kontraktu z Manchesterem United, który ma obowiązywać od przyszłego sezonu. Najpewniej oznacza to brak letnich transferów klubu na pozycję bramkarza.

David De Gea
PressFocus Na zdjęciu: David De Gea
  • Manchester United rozglądał się na rynku transferowym w poszukiwaniu nowego bramkarza
  • Wiele wskazuje na to, że te działania zostały wstrzymane
  • Nowy kontrakt z klubem ma podpisać David de Gea

Bez zmian w bramce Manchesteru United? David de Gea z nowym kontraktem

David de Gea zgodził się na warunki swojego nowego kontraktu z Manchesterem United, który ma obowiązywać od przyszłego sezonu. Nowa umowa ma zawierać niższą pensją podstawową, ale zostanie obudowana dodatkami za liczbę występów w poszczególnych rozgrywkach.

Może to nieco dziwić, biorąc pod uwagę ostatnie koszmarne błędy Hiszpana w rozgrywkach Ligi Europy i Premier League. Jednak de Gea otrzymał wsparcie od Erika ten Haga i wydaje się, że jego przyszłość na Old Trafford nie jest skończona.

Jak ujawnił Telegraph Sport, na początku tego sezonu Manchester United nie chciał aktywować rocznej opcji, którą De Gea posiadał w kontrakcie. Wówczas Hiszpan zarabiałby ponad 350 000 funtów tygodniowo.

Letnie pieniądze Manchesteru United zostaną przeznaczone na ich bardziej priorytetowe pozycje, którymi są środkowy napastnik i środkowy pomocnik.

Zobacz także: Napastnik na celowniku Man Utd. Zdobył hat-tricka na mundialu w Katarze

Komentarze