Anglicy ruszyli po utalentowanego obrońcę Ajaksu

Lisandro Martinez
Pressfocus Na zdjęciu: Lisandro Martinez

Lisandro Martinez figuruje na liście życzeń nowego szkoleniowca Manchesteru United – Erika ten Haga. Jak podali w sobotę dziennikarze z Manchester Evening News, Czerwone Diabły złożyły oficjalną ofertę za obrońcę Ajaksu Amsterdam w wysokości 37 milionów euro.

  • Lisandro Martinez znajduje się na liście życzeń kilku klubów z Premier League
  • O sprowadzeniu Argentyńczyka na Old Trafford marzy Erik ten Hag
  • Manchester United złożył oficjalną ofertę za obrońcę mistrzów Holandii

Ajaks może pożegnać latem wielu utalentowanych zawodników

Pierwsze co zamierza poprawić w Manchesterze United Erik ten Hag jest funkcjonalność formacji obronnej. Zeszły sezon pod tym względem był fatalny. Ekipa z Old Trafford w lidze straciła aż 57 bramek, co jest najgorszym wynikiem w historii klubu, odkąd powstały rozgrywki Premier League. Duża w tym “zasługa” słabej formy Raphaela Varane’a i Harry’ego Maguiera, który nie byli w stanie zapewnić drużynie spójności w defensywie. 

Erik ten Hag wytypował kilku kandydatów do wzmocnienia linii obrony, ale priorytetem jest dla niego pozyskanie Lisandro Martineza. Obaj panowie mieli okazję współpracować w Ajaksie Amsterdam, Holender chciałby kontynuować wspólną pracę z Argentyńczykiem również w Manchesterze. 

Dziennikarze z Manchester Evening News poinformowali w sobotę, że Czerwone Diabły złożyły za Argentyńczyka oficjalną ofertę. Opiewa ona na 37 milionów funtów. Może to być jednak za mało, by przekonać Ajax do sprzedaży utalentowanego obrońcy. Mistrzowie Holandii wyceniają go przynajmniej na 45 milionów funtów. Martinezem interesuje się również Arsenal, który również założył za niego ofertę, ale została on odrzucona. 

Sprawdź: Arsenal szasta gotówką. Chce kupić obrońcę

Komentarze

Na temat “Anglicy ruszyli po utalentowanego obrońcę Ajaksu