Manchester City sfinalizował pierwszy zimowy transfer

Piłkarze Man City
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Man City

Manchester City ogłosił pierwszy zimowy transfer. Ekipę mistrza Anglii wzmocni 20-letni Maximo Perrone, który grał dotychczas w Velez Sarsfield. Do zespołu dołączy po Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20.

  • Manchester City sfinalizował transfer przyszłościowy
  • Maximo Perrone zasili szeregi mistrza Anglii za niespełna 10 milionów euro
  • Argentyńczyk podpisał kontrakt do połowy 2028 roku

Manchester City myśli o przyszłości

Zimowe okienko w wykonaniu Manchesteru City nie jest przesadnie aktywne. Podczas, gdy Chelsea, Arsenal czy Liverpool się wzmacniają, mistrzowie Anglii stawiają na transfery przyszłościowe. W poniedziałek udało się sfinalizować pierwszy styczniowy ruch. “Obywatele” zakontraktowali 20-letniego Maximo Perrone, który występował dotychczas w Velez Sarsfield.

Defensywny pomocnik budził spore zainteresowanie wśród klubów Europy. Ostatecznie przystał on na propozycję Manchesteru City, z którym podpisał umowę do połowy 2028 roku.

Anglicy zapłacili za transfer młodzieżowego reprezentanta Argentyny 9,3 miliona euro, czyli nieco więcej, niż widniało w jego klauzuli wykupu. Do nowego zespołu dołączy dopiero po zakończeniu Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20.

Kariera Perrone rozwija się błyskawicznie. Debiut w seniorskim zespole Velez Sarsfield zaliczył dopiero w 2022 roku. Od tego czasu rozegrał 33 mecze i strzelił trzy bramki. Nie ulega wątpliwościom, że jego szanse na grę w Manchesterze City są obecnie znikome. Mistrzowie Anglii zrobili ten ruch z nadzieją, że Argentyńczyk będzie rozwijał się na miarę potencjału i już wkrótce będzie stanowił o sile środka pola.

Zobacz również:

Milan spróbuje pokrzyżować plany Tottenhamowi
Nicolo Zaniolo

AC Milan niebawem złoży Romie ofertę za Nicolo Zaniolo. Włoch chce koniecznie opuścić Rzym jeszcze zimą. O 23-latku marzy Tottenham i Antonio Conte, ale Rossoneri wierzą, że piłkarz nie chce opuszczać Półwyspu Apenińskiego. Nicolo Zaniolo chce jeszcze zimą odejść z AS Romy O pomocniku marzy Tottenham W paradę Spurs spróbuje wejść AC Milan. Rossoneri wierzą,

Czytaj dalej…

Komentarze