Man City złożył pierwszą ofertę za Gvardiola. Rekordowa suma zadowoli Lipsk?

Manchester City intensyfikuje działania w sprawie transferu Josko Gvardiola. Florian Plettenberg poinformował, że Lipsk otrzymał pierwszą oficjalną ofertę. Wcześniej Chorwat ustalił z mistrzem Anglii warunki kontraktu.

Josko Gvardiol
Obserwuj nas w
fot. Imago/NordPhoto Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Manchester City wchodzi w decydującą fazę negocjacji w sprawie transferu Josko Gvardiola
  • Lipsk otrzymał od mistrzów Anglii pierwszą oficjalną ofertę
  • Opiewa ona na 90 milionach euro podstawy plus licznych bonusach

Obywatele dopną gigantyczny transfer?

Josko Gvardiol stał się w ostatnich miesiącach priorytetem transferowym Manchesteru City. Zauroczony umiejętnościami jednego z najlepszych środkowych obrońców świata jest Pep Guardiola, który docenia przede wszystkim jego technikę, dynamikę i spokój w rozegraniu piłki.

Chorwat postanowił, że nadchodzące lato będzie idealną okazją do zmiany klubu i dołączenia do ekipy ze ścisłej czołówki. Obywatele prowadzą konkretne działania, które mają na celu sfinalizowanie całej operacji. Defensor doszedł już do ustnego porozumienia w sprawie warunków kontraktu. Teraz czeka na efekt negocjacji pomiędzy klubami.

Florian Plettenberg donosi, że Manchester City złożył pierwszą oficjalną ofertę, która opiewa na 90 milionach euro podstawy plus licznych bonusach, mogących zwiększyć tę kwotę nawet do 120 milionów euro. Lipsk od początku zakładach, że chce uczynić z Gvardiola najdroższego obrońcę świata. Aktualnie ten tytuł należy do Harry’ego Maguire’a, za którego Manchester United swego czasu zapłacił 87 milionów euro.

Zobacz również: Czołowy defensor porozumiał się z nowym klubem. Mistrzowie Anglii wydadzą fortunę

Komentarze