Lotka powalczy o występy w BVB

Marcel Lotka
Pressfocus Na zdjęciu: Marcel Lotka

Marcel Lotka zanotował solidną wiosnę w Bundeslidze. Zdaniem Fabrizio Romano, 21-latek zasili pierwszą drużynę BVB, gdzie zawalczy o miejsce między słupkami.

  • Marcel Lotka przechodzi do BVB
  • Polak o miejsce w bramce będzie walczył pod dowództwem nowego trenera
  • Wkrótce powinny pojawić się szczegóły kontraktu z dortmundczykami

Lotka przed życiową szansą

Marcel Lotka urodził się w Duisburgu, ale posiada polskie obywatelstwo. Młodzieżowy kadrowicz zyskał na wartości, kiedy pojawił się w bramce Herthy w drugiej części sezonu. Jego solidna forma pozwoliła berlińczykom zagrać w barażach o utrzymanie w Bundeslidze. W nich jednak 21-latek nie wystąpił z powodu kontuzji mięśniowej. Uraz nie jest zbyt poważny, dlatego nie przeszkodziło to w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Jak się okazało, wcześniejsze doniesienia o przenosinach do BVB znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Wówczas mówiło się, że Lotka zasili drugi zespół Borussii. Według Fabrizio Romano, Polak dołączy do pierwszej ekipy dortmundczyków. Teraz sprawy nad zespołem sprawuje Edin Terzić, który znany jest ze stawiania na młodych graczy.

– “Borussia Dortmund jest gotowa dokończyć piąty kontrakt z Herthą Berlin dla utalentowanego bramkarza Marcela Lotki” – przekazał Romano.

– “Umowa załatwiona, warunki osobiste też uzgodnione – tylko czekamy na szybkie podpisanie umowy, jak poinformował dzisiaj portal Transfermarkt” – dodał.

Marcel Lotka miał trudne zadanie w Berlinie. Wszystko przez słabą formę kolegów z pola. Obrona Herthy była jedną z najgorszych w całej stawce. Klub powoli przygotowuje się do rewolucji i szuka trenera.

Naszego golkipera czekają podobne chwile w Dortmundzie. Wypowiedzenie otrzymał Marco Rose. Z nowym szkoleniowcem na pokładzie każdy z zawodników zacznie od zera, co daje spore szanse Lotce na regularne występy. Natomiast na wiosnę zachował trzy czyste konta w 18 występach we wszystkich rozgrywkach.

Czytaj więcej: Hertha w poszukiwaniu nowego trenera

Komentarze