Wyjaśniła się przyszłość zwycięzcy Ligi Europy. Zawodnik wybrał klub

Loic Bade pół roku spędził na wypożyczeniu w Sevilli. Dobra dyspozycja Francuza sprawiła, że hiszpański klub zdecydował się na jego wykup z Rennes.

Loic Bade
PressFocus Na zdjęciu: Loic Bade
  • Loic Bade sezon 2022/23 spędził na wypożyczeniu w Sevilii
  • Dobra dyspozycja Francuza sprawiła, że Hiszpanie postanowili go wykupić
  • Koszt przeprowadzki 23-latka wyniósł 12 milionów euro

Oficjalnie: Loic Bade zostaje w Sevilli

Przyszłość Loica Bade była doskonale wszystkim znana już po finale Ligi Europy. Jednak dopiero dziś Sevilla oficjalnie poinformowała o wykupie francuskiego defensora z Rennes. Koszt transferu 23-latka wyniósł 12 milionów euro, a sam zawodnik podpisał z hiszpańskim zespołem czteroletnią umowę.

Loic Bade trafił do Sevilii już zimą tego roku na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Wychowanek ACBB Jugend spisywał się na tyle dobrze, że władze hiszpańskiego klubu postanowiły podpisać z nim kontrakt na stałe. 23-latek był jednym z bohaterów drużyny podczas niedawno rozgrywanego finału Ligi Europy, w którym udało im się pokonać po serii jedenastek AS Romę.

Bilans spotkań francuskiego defensora w koszulce Sevilli wynosi 27. Loic Bade nawet dwukrotnie zdążył wpisać się na listę strzelców. Miało to miejsce w starciu z Valencią oraz niezwykle ważnej rywalizacji w Lidze Europy z Manchesterem United.

Sprawdź także: Zaskakujący transfer Naby’ego Keity. Piłkarz wraca na niemieckie boiska

Komentarze