Locatelli zdecydowany, Juventus priorytetem

Manuel Locatelli
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manuel Locatelli

Manuel Locatelli według informacji włoskich mediów znów jest bliżej Juventusu. W tym tygodniu mają odbyć się kolejne rozmowy między działaczami Juventusu a Sassuolo. Jednocześnie pomocnik Zieloni-czarnych jest zdecydowany na to, aby odrzucić ofertę Arsenalu.

  • Manuel Locatelli jest jednym z głównych celów Juventusu
  • Włoski pomocnik jest odkryciem trwających Mistrzostwo Europy
  • Sassuolo wycenia piłkarza na 40 milionów euro

Juventus faworytem do pozyskania gwiazdy Euro

Manuel Locatelli to według wielu opinii jedna z największych gwiazd Euro 2020. Dzięki świetnej postawie w trakcie trwających Mistrzostw Europy zawodnik znalazł się na radarze wielu klubów z czołowych lig europejskich. W powszechnej opinii liderem w wyścigu po zawodnika są działacze Starej Damy.

22-letni zawodnik jak dotąd na Euro zdobył dwie bramki. Tymczasem w minionym tygodniu dyrektor sportowy Sassuolo ujawnił, że Juventus jest jedynym włoskim klubem zainteresowanym pozyskaniem piłkarza. Decydenci Kanonierów także chcieliby mieć Locatelliego u siebie, ale sam zawodnik woli trafić do Juve.

Czołowe włoskie media na czele z La Gazzetta dello Sport i Sky Sport Italia donoszą, że w tym tygodniu ma dojść do kolejnego spotkania na linii władze Juventusu i klubu z MAPEI Stadium. Popularny włoski dziennik sportowy twierdzi nawet, że Juve jest gotowe przystać na warunki oczekiwane przez Sassuolo, oferując 40 milionów euro. Chce jednak wypożyczyć zawodnika z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

23-latek jak na razie legitymuje się bilansem 144 spotkań w Serie A, w których zdobył osiem bramek, a ponadto zaliczył 11 asyst. Obecna umowa Locatelliego z klubem z MAPEI Stadium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Ronaldo wciąż trzyma w niepewności Juventus

Komentarze