Liverpool zainteresowany pomocnikiem Benfiki

Enzo Fernandez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Enzo Fernandez

Liverpool według najnowszych informacji mediów wyraził chęć pozyskania Enzo Fernandeza z Benfiki Lizbona. Klub z Premier League według wieści O Jogo może przeznaczyć na transfer argentyńskiego pomocnika krocie.

  • Liverpool zainteresował się kolejnym zawodnikiem Benfiki Lizbona, twierdzi O Jogo
  • Na celowniku The Reds znalazł się Enzo Fernandez
  • 21-latek ma umowę ważną z klubem z Estadio da Luz do 2027 roku

Reprezentant Argentyny na radarze Liverpoolu

Liverpool długo może nikogo nie kupować. Jeśli jednak działacze The Reds upatrzą sobie zawodnika, który w ich opinii może być wartością dodaną w zespole, to wówczas raczej finalizują temat zgodnie ze swoimi planami. Tak było na przykład latem w przypadku Darvina Nuneza.

O Jogo daje do zrozumienia, że Liverpool zainteresował się kolejnym zawodnikiem Benfiki Lizbona. Tym razem na liście życzeń angielskiej ekipy znalazł się Enzo Fernandez.

Zobacz także:

21-letni piłkarz w swojej umowie z Benfika ma wpisaną klauzulę odstępnego, wynoszącą 120 milionów euro. Jasne jest, że aż tak wysokiej kwoty władze Liverpoolu nie chcą płacić za Enzo Fernandeza. Jednocześnie ewentualna transakcja z udziałem zawodnika może być możliwa dopiero latem przyszłego roku, bo dopiero wtedy piłkarz planuje rozmowy z klubem na temat swojej przyszłości. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do 2027 roku.

Argentyńczyk w trakcie trwającego sezonu rozegrał jak na razie 13 spotkań, strzelając w nich trzy gole. Enzo Fernandez ma też za sobą debiut w reprezentacji Argentyny. 26 minut spędził na boisku w boju z Hondurasem (3:0). Tymczasem w spotkaniu z Jamajką (3:0) zaliczył 34 minuty.

Czytaj więcej: Borussia Dortmund skupiona na pomocniku Liverpoolu

Komentarze