Renato Sanches
Renato Sanches fot. PressFocus

Liverpool na dobrej drodze do pozyskania Portugalczyka

Liverpool FC według doniesień The Mirror doszedł do porozumienia z Lille OSC w sprawie pozyskania Renato Sanchesa. W szeregach ekipy z Anfield Road zawodnik miałby wypełnić lukę po Georginio Wijnaldumie, który prawdopodobnie zmieni przynależność klubową.

Renato Sanches ma, co prawda kontrakt z przedstawicielem Ligue do 2023 roku. Niemniej Lille miało zostać skuszone ofertą mistrzów Anglii, którzy są gotowi wyłożyć na transakcję 19,7 miliona euro (18 milionów funtów).

Menedżer The Reds doskonale zna Renato Sanchesa z czasów jego występów w Bundeslidze. Przypomnijmy, że Portugalczyk swego czasu bronił barw Bayernu Monachium, więc Juergen Klopp jako trener Borussii Dortmund miał go na oku.

23-latek trafił do ekipy z Bawarii w 2016 roku z Benfiki Lizbona, ale nie sprawdził się w Niemczech. Z kolei latem minionego roku dołączył za 20 milionów euro do Lille OSC.

We francuskim zespole piłkarz zanotował 40 występów, w których zaliczył pięć trafień. W swoim piłkarskim CV zawodnik może się też pochwalić 22 występami w reprezentacji Portugalii.

Komentarze

Comments 2 comments