Lewandowski daleki od porozumienia z Bayernem

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i jego przyszłość w Bayernie Monachium to temat spekulacji, które trwają już dobrych kilka tygodni, a nawet miesięcy. Nowe wieści na temat reprezentanta Polski podał Kicker, który przedstawił czarny scenariusz dla kibiców ekipy z Allianz Arena.

  • Coraz bardziej realny staje się plan związany z letnim transferem Lewandowskiego
  • Kicker podaje, że Bayern Monachium zdecydowanie nie bierze pod uwagę zaproponowania Polakowi pokaźnej podwyżki
  • Bawarczycy mogą na transferze 33-latka zarobić 40 milionów euro

Lewandowski blisko nowego etapu w karierze?

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. Polski zawodnik miał plan, aby kontynuować swoją karierę w szeregach giganta Bundesligi. Okazuje się jednak, że kością niezgody w kontekście parafowania nowej umowy są warunki finansowe.

Tajemnicą Poliszynela jest, że Lewandowski oczekuje znacznej podwyżki w Bayernie. Na taki ruch nie chcą sobie jednak pozwolić działacze Bawarczyków, którzy są twardymi negocjatorami. Na dzisiaj mowa o kompromisie nie ma. Lewy oczekuje podobno 40 milionów euro, a niemiecki klub jest mu w stanie zaproponować maksymalnie 24 miliony euro.

Zobacz także:

W związku z tym, że umowa Polaka wygasa już w przyszłym roku, to najbliższe okno transferowe może być ostatnią okazją na zarobienie niezłych pieniędzy na transferze z udziałem Lewandowskiego. Bayern podobno oczekuje za 33-latka 40 milionów euro.

Chętna na pozyskanie Lewego jest przede wszystkim FC Barcelona, która ma cel, aby latem pozyskać środkowego napastnika. Przedstawiciele Bawarczyków na każdym kroku dementują doniesienia związane z ewentualną zmianą klubu przez Lewego. Można jednak przypuszczać, że coś jest na rzeczy.

Wcześniej Sky Germany podało, że Katalończycy przygotowują się do złożenia pierwszej oficjalnej oferty Bayernowi w sprawie reprezentanta Polski. Lewandowski w tym sezonie wystąpił w 42 spotkaniach, w których zdobył 47 bramek.

Czytaj więcej: Neuer i Mueller przedłużą kontrakty z Bayernem

Komentarze