Krychowiak został zaoferowany gigantowi ligi tureckiej

Grzegorz Krychowiak
fot. PressFocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak wkrótce może zmienić barwy klubowe. Według informacji Metaratings.ru sternicy FK Krasnodar zaoferowali Galatasaray reprezentanta Polski. Obecna umowa zawodnika z klubem z Rosji obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Grzegorza Krychowiaka
  • Metaratings.ru daje do zrozumienia, że polski pomocnik może zakotwiczyć w lidze tureckiej
  • Krasnodar podobno zaoferował Galatasaray doświadczonego reprezentanta Polski

Krychowiak wyląduje w Turcji?

Grzegorz Krychowiak to jeden z tych piłkarzy, mogących zagrać na mundialu w Katarze, którego przyszłość jest bardzo niejasna. 32-latek latem 2021 roku dołączył do FK Krasnodar za cztery miliony euro z Lokomotiwu Moskwa. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że piłkarz niechętnie podchodzi do tematu kontynuowania kariery w Rosji.

Tymczasem najnowsze wieści na temat Krychowiaka przekazał portal Metaratings.ru. Doświadczony polski pomocnik został podobno zaoferowany do Galatasaray. Turecka ekipa ma podjąć decyzję o ewentualnym pozyskaniu Polaka dopiero po wyborze nowego trenera. Wpływ na chęć pożegnania Krychowiaka przez rosyjski klub ma mieć duża pensja piłkarza. Zawodnik może podobno liczyć na 3,5 miliona euro rocznie.

Zobacz także:

Krychowiak ostatnie pół roku spędził w Grecji, broniąc barw AEK Ateny. Zaliczył w tej drużynie łącznie dziewięć meczów, notując w nich dwa trafienia i dwie asysty.

Rynkowa wartość 91-krotnego reprezentanta Polski wynosi osiem milionów euro. W drużynie narodowej zawodnik zadebiutował w grudniu 2008 roku. W reprezentacyjnej koszulce piłkarz zaliczył jak na razie pięć trafień.

Czytaj więcej: FIFA z nową decyzją ws. zagranicznych piłkarzy w Rosji. Krychowiak i Szymański z zielonym światłem

Komentarze