FIFA z nową decyzją ws. zagranicznych piłkarzy w Rosji. Krychowiak i Szymański z zielonym światłem

Grzegorz Krychowiak
PressFocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) podjęła decyzję o przedłużeniu przepisów umożliwiającym zagranicznym zawodnikom w klubach rosyjskich i ukraińskich zawieszenie swoich kontraktów. Taką możliwość będą mieli do 30 czerwca 2023 roku.

  • Zagraniczni zawodnicy i trenerzy związani z rosyjskimi klubami nadal będą mogli zawiesić swoje kontrakty
  • FIFA podjęła decyzje o przedłużeniu wprowadzonych w marcu przepisów
  • Decyzja FIFA dotyczy między innymi Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Szymańskiego

FIFA przedłużyła obowiązywanie przepisów

Decyzja FIFA jest oczywiście związana z trwającą na Ukrainie wojną, która rozpoczęła się w wyniku brutalnej agresji Rosji. Decyzja ta ułatwia zagranicznym zawodnikom i trenerom opuszczenie Rosji i kontynuowanie kariery w innych krajach. Z przepisów mogą skorzystać osoby, które nie osiągnęły żadnego porozumienia ze swoimi klubami przed 30 czerwca 2022 roku. 

Decyzja ma również duże znaczenie dla polskich zawodników, którzy są związany kontraktami z rosyjskimi klubami. W przypadku braku porozumienia z nimi, Rosję dzięki tym przepisom będą mogli opuścić Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański. Z końcem sezonu z Rosją pożegnał się Rafał Augustyniak, natomiast na kontynuowanie kariery w tym kraju zdecydował się Maciej Rybus.

FIFA w oficjalnym komunikacie poinformowała także, że w przypadku nieletnich uciekających z Ukrainy do innych krajów wraz z rodzicami z powodu trwającej, nie będą brane pod uwagę przepisy uniemożliwiające międzynarodowy transfer zawodników przed ukończeniem 18. roku życia. 

Zobacz także: Czesław Michniewcz podjął decyzję ws. Macieja Rybusa

Komentarze