Dwóch pomocników wypychanych z Realu Madryt

Dani Ceballos
Pressfocus Na zdjęciu: Dani Ceballos

Marco Asensio i Dani Ceballos to zawodnicy, którzy mogą latem odejść z Realu Madryt. Obaj zawodnicy nie są zawodnikami wyjściowego składu, a ich kontrakty wygasają wraz z końcem przyszłego sezonu. Marca podaje, że Real Madryt będzie się starał o sprzedaż ich w trakcie letniego okienka transferowego.

  • Marco Asensnio i Dani Ceballos nie są piłkarzami wyjściowego składu
  • Kontrakty obu zawodników wygasają wraz z końcem przyszłego sezonu
  • Według hiszpańskich mediów Real chciałby sprzedać ich w trakcie letniego okienka transferowego

Rychły koniec Asensio i Ceballosa w Madrycie

Ostatni sezon dla Marco Asensio i Daniego Ceballosa miał słodko-gorzki smak. Z jednej strony udało się zdobyć mistrzostwo Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów. Z drugiej żadnemu z nich nie udało się wywalczyć na stałe miejsce w wyjściowej jedenastce. Kontrakty zawodników wygasają w przyszłym sezonie i ich przyszłość pozostaje niewiadomą. 

Marca przekazała w sobotę, że Real Madryt nie planuje przedłużać z Hiszpanami kontraktów i wolałby sprzedać ich latem. Mieli oni wręcz usłyszeć, że “lepiej byłoby dla ich karier, jakby skorzystali z okazji i zmienili pracodawców podczas trwającego okienka transferowego”.

Zarówno Asensio jak i Ceballos mogą zostać na Santiago Bernabeu, jednak nie będą zawodnikami podstawowego składu. Starszy z pomocników w zeszłym sezonie mimo wszystko miał wydatny wkład w sukcesy Królewskich. W poprzedniej kampanii rozegrał 42 spotkania, zdobył 12 bramek i zanotował dwie asysty. Ceballos natomiast uzbierał 18 występów oraz asystę.

Czytaj dalej: Zidane: jako trener mam tylko dwie lub trzy opcje

Komentarze