Kounde niezadowolony ze swojej roli w Barcelonie. Poszuka nowego klubu?

Toni Juanmarti donosi, obrońca Barcelony, Jules Kounde, jest otwarty na odejście z Barcelony. W ostatnim czasie Francuz rozmawiał z Xavim na temat swojej przyszłości.

Jules Kounde
IMAGO / Sergio Ruiz Na zdjęciu: Jules Kounde
  • Kounde nie jest zadowolony z gry na prawej stronie obrony w FC Barcelonie
  • Francuz woli grać na środku defensywy tak, jak w Sevilli
  • Zawodnik dał zielone światło na transfer, latem może odejść z Barcy

Kounde latem odejdzie z Barcelony?

Hiszpański dziennikarz twierdzi, że Jules Kounde dał Barcelonie zgodę na wysłuchanie wszelkich ofert na rynku transferowym. Wygląda na to, że zawodnik nie jest zadowolony ze swojej roli w Barcelonie, ponieważ nie czuje się komfortowo na pozycji prawego obrońcy.

Kounde wystąpił w 38 meczach podczas swojego pierwszego sezonu w Barcelonie i zanotował nawet sześć asyst. Ale wśród tych 38 meczów, 21 razy musiał operować na pozycji prawego obrońcy. Francuz nie jest zadowolony z tej roli i chce grać na preferowanej przez siebie pozycji środkowego obrońcy.

Niedawno Francuz rozmawiał z Xavim Hernandezem. Warto jednak zauważyć, że Kounde nie złożył jeszcze prośby o transfer. Po prostu nie jest zadowolony z obecnej sytuacji i jasno przedstawił swoje myśli sztabowi szkoleniowemu.

Media podkreślają jednak, że Barcelona nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie jego przyszłości. Obie strony poczekają na rozwój sytuacji, a wiele może też zależeć od otrzymanych ofert i proponowanych kwot.

Zobacz również: Wyrósł faworyt do wzmocnienia prawej obrony Barcelony

Komentarze