Omar Richards
Omar Richards Pressfocus

Kolejny defensor zasili szeregi Bawarczyków

Kilka dni temu dyrektor sportowy Bayernu Monachium, Hasan Salihamidžić potwierdził, że latem w Bawarii zawita Dayot Upamecano. Natomiast w niedzielę rano do mediów wypłynęły oficjalne szczegóły kontraktu 22-letniego Francuza. Tymczasem to nie koniec wzmocnień w defensywie. Po zakończeniu obecnego sezonu szeregi Czerwonych zasili lewy obrońca, Omar Richards.

Z Championship do Bundesligi

Jak podaje niemiecki Bild, Omar Richards opuści Reading FC i przeniesie się do Niemiec. Bayern interesował się 23-latkiem już wcześniej, jednak wraz z końcem obecnego sezonu kontrakt Anglika dobiega końca. Tym samym, Bawarczycy sfinalizują transfer latem za darmo. Lewy obrońca urodził się w Londynie i w młodości swoje pierwsze kroki stawiał w akademii Fulham. Obecnie dla The Royals rozegrał 77 spotkań, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Od początku tegorocznych rozgrywek Championship jest nieodłącznym elementem swojej drużyny. Na 29 możliwych meczów wystąpił, aż w 26.

Na lewej obronie jest już Alphonso Davies

Kanadyjczyk już na dobre wpisał się w wyjściową jedenastkę Bayernu. Davies słynie z niesamowitej szybkości oraz częstych szarży ofensywnych. Przybycie do Monachium Richardsa sprawia, że zawodnik z Wielkiej Brytanii będzie wyłącznie rezerwowym. Co ciekawe, klubowe władze od dawna przyglądały się młodemu talentowi z Herthy Berlin, czyli Luce Netzie. Po długiej analizie zarząd postanowił, aby skauci nadal obserwowali 17-latka. W zamian na Allianz Arenę przybędzie defensor z Reading.

Szóste trofeum zdobyte, czas wrócić do Bundesligi

Bayern wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Teraz podopiecznych Hansiego Flicka czeka kolejne spotkanie w Bundeslidze. W poniedziałek wieczorem team z Monachium stanie do walki z Arminią Bielefeld. Tegoroczny beniaminek nie jest w najlepszej formie, więc Czerwoni nie powinni mieć większych problemów w zgarnięciu całej puli. Sprawdź naszą zapowiedź >

Bayern Monachium
Arminia Bielefeld
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. lutego 2021 20:24.

Komentarze