Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Kolejka chętnych po Zahę. Opuści Anglię?

Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund i AS Monaco znajdują się w gronie klubów zainteresowanych pozyskaniem skrzydłowego Crystal Palace Wilfreda Zahy – informuje Sky Sports.

Czytaj dalej…

Zaha od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem Selhurst Park, ale do tej pory żadnemu klubowi nie udało się spełnić oczekiwań Crystal Palace. Przed rokiem reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej był łączony z Arsenalem i Evertonem, ale żaden z tych klubów nie pozwolił sobie na wyłożenie ogromnej kwoty 80 milionów funtów, której żądały Orły.

Zaha chce odejść z Crystal Palace

Sytuacja uległa jednak zmianie w porównaniu do ubiegłego roku. Sam Zaha jest zdeterminowany do odejścia, a Crystal Palace ma być gotowe na jego sprzedaż w przypadku otrzymania odpowiedniej oferty.

Już w lipcu, menedżer Crystal Palace Roy Hodgson przyznawał, że przyszłość zawodnika w klubie jest niepewna. – To dylemat zarówno dla klubu jak i dla niego samego, jeśli jest tak nastawiony na odejście. Przykro byłoby, gdyby czuł, że nie chce już grać w naszym zespole. To jest sytuacja, którą może rozwiązać tylko on i klub – mówił Hodgson.

Duże zainteresowanie zawodnikiem

27-latek cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony klubów Premier League, ale również dużych ekip z całej Europy. Według informacji Sky Sports, do walki o sprowadzenie piłkarza mogą przystąpić przedstawiciele Borussii Dortmund, Paris Saint-Germain i AS Monaco.

Zaha całą dotychczasową karierę spędził na angielskich boiskach. W Premier League rozegrał 215 spotkań, zdobywając w nich 36 bramek. Do tego dołożył 126 występów i 13 goli w Championship.

Komentarze