Przyszłość Karbownika znana, dołączył do krajowego potentata

Michał Karbownik w barwach Legii
Michał Karbownik w barwach Legii PressFocus

Brighton & Hove Albion poinformował o wypożyczeniu Michała Karbownika do Olympiakosu. Polak ma zamiar poszukać w Grecji okazji do regularnej gry i do zasmakowania występów w Lidze Europy.

  • Michał Karbownik został wypożyczony do Olympiakosu Pireus
  • W Brighton Polak nie miał szans na regularną grę, a w Grecji dostanie szansę do posmakowania występów w Lidze Europy

Karbownik wypożyczony z Brighton & Hove Albion!

Brighton poinformowało o najbliższej przyszłości Michała Karbownika. Młody Polak spędzi sezon w Olympiakosie Pireus, gdzie poszuka szans na regularną grę. Nie dostaliśmy oficjalnego potwierdzenia, ale spekuluje się, że Grecy mają zapewnioną opcję wykupu 20-latka po sezonie. Może to sugerować, że klub Premier League nie wiąże z Karbownikiem większych nadziei.

Dla reprezentanta Polski najbliższy sezon może jednak okazać się przełomowy. Olympiakos to krajowy potentat, mający na koncie 46 mistrzostw kraju. Ponadto jego nowa drużyna będzie w przyszłym sezonie występować w Lidze Europy, gdzie zmierzy się z Eintrachtem, Fenerbahce oraz Royalem Antwerp.

To dla Michała dobra okazja, by występować regularnie dla jednej z największych drużyn w Grecji. Szansa gry w Lidze Europy również jest ważna dla rozwoju zawodników w jego wieku. Będziemy monitorować jego postęp w trakcie sezonu i życzymy mu wszystkiego najlepszego – skomentował transfer trener Mew, Graham Potter.

Przyszłość Karbownika w Brighton została podana w wątpliwość, gdy rozwinęły się negocjacje klubu z Markiem Cucurellą z Getafe. Byłby to kolejny rywal Polaka do gry na lewej stronie. 20-latek poszuka zatem szczęścia w mniej wymagającej, acz wciąż atrakcyjnej lidze.

Zobacz również: Trwa licytacja o gwiazdkę Barcelony.

Komentarze