Karbownik bez przyszłości w Brighton. Rusza na podbój Niemiec

Michał Karbownik
Pressfocus Na zdjęciu: Michał Karbownik

Michał Karbownik nie może liczyć na grę w Brighton. 21-latek zostanie niedługo wypożyczony. Testy medyczne zaplanowano na środę.

  • Sezon 2022/2023 Michał Karbownik spędzi na zapleczu Bundesligi
  • Polaka wypożyczy Fortuna Dueseldorf
  • Brighton nie wiąże przyszłości z 21-latkiem

Szansa na definitywny transfer

W październiku 2020 roku Michał Karbownik został zawodnikiem Brighton. Legia dostała za swojego piłkarza pięć i pół miliona euro. Polski klub jako jedyna strona może być zadowolona z tej transakcji. 21-latek nie przebił się bowiem w angielskim zespole, a Brighton wie, że źle wydało pieniądze. Informację tę w rozmowie z TVP Sport potwierdził dziennikarz The Athletic zajmujący się Mewami.

Tak naprawdę Karbownik jest skończony w Brighton. Powodem tego jest jego dziwaczne naciskanie na grę w środku pomocy. Nawet jeśli w drużynie nie ma już Bissoumy, nie ma szans wygrać rywalizacji w tej części boiska. W klubie wiązano z nim duże nadzieje w bocznych rejonach. Jeśli chce grać jako środkowy pomocnik, nie ma tutaj żadnej przyszłości. Myślę, że tym razem na The Amex nie planują już jego powrotu [po wypożyczeniu do Fortuny] – powiedział Andy Naylor.

Karbownik rytmu meczowego szukał reprezentując na wypożyczeniu Olympiakos. Był to nieudany ruch (kilkaset minut na boisku). Wkrótce Polaka czeka kolejny tymczasowy transfer, który może zamienić się na definitywny. Po 21-latka sięgnie występująca na zapleczu Bundesligi Fortuny Dueseldorf. Karbownik w środę przejdzie testy medyczne w Niemczech, a następnie zostanie wypożyczony z opcją wykupu, informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Czytaj także: Wisła Płock czy Cracovia – kto wygra Ligę Mistrzów 23/24? Lech Poznań jak Lech Poznań | Dwugłos Tetryków

Komentarze