Tottenham rozpoczął rozmowy w sprawie gwiazdy La Ligi

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

Jak doniósł Fabrizio Romano, Tottenham rozpoczął już rozmowy z agentami Julesa Kounde na temat ewentualnych przenosin. Francuz jest jedną z gwiazd Sevilli i całej La Ligi, a Spurs będą musieli pokonać liczną konkurencję, by doprowadzić transakcję do szczęśliwego końca.

  • W swoim podcaście Fabrizio Romano doniósł, że Tottenham prowadzi rozmowy w sprawie sprowadzenia Julesa Kounde
  • Spurs podoba się, że to gracz potrafiący wystąpić na kilku pozycjach, a przy tym ograny na wysokim poziomie
  • Francuzem zainteresowane są jednak największe kluby Europy, przez co wygrać wyścig o jego podpis będzie niezwykle ciężko

Jules Kounde na celowniku Tottenhamu

Fabrizio Romano w swoim podcaście “Here we go” potwierdził, że Tottenham jest w kontakcie z agentami Julesa Kounde.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Francuz tego lata opuści Sevillę. Sam wspominał, że to może okazać się konieczne, by mógł wznieść poziom swojej gry na wyższy poziom. Tottenham jest jednym z klubów zainteresowanych usługami utalentowanego defensora.

Pamiętajmy też o Kounde. Jego transfer z Sevilli to może być dobra okazja. Jego nazwisko znajduje się też na liście Manchesteru United, ale Tottenham również rozważa jego sprowadzenie i rozmawiał już z jego agentami. Spurs z pewnością zechcą wzmocnić środek i prawą stronę defensywy – powiedział Romano w swoim podcaście.

Poza wspomnianymi klubami, Kounde znajduje się również w planach transferowych Arsenalu czy Realu Madryt. Tottenham musiałby więc pokonać sporą konkurencję w walce o podpis zawodnika, który niedawno zadebiutował w barwach reprezentacji Francji i ma za sobą występ przeciwko Portugalii na Euro 2020.

Kwota, jakiej oczekuje Sevilla za swojego stopera, mogącego również grać na boku obrony, to około 80 milionów euro. Mimo niskiego wzrostu, Kounde jest bowiem jednym z najlepszych defensorów La Ligi, imponuje zarówno siłą fizyczną, jak i techniką czy szybkością. W minionym sezonie rozegrał 49 spotkań w barwach andaluzyjskiej drużyny. Zanotował w nich cztery gole i asystę.

Komentarze