Pierwsze zimowe wzmocnienie Rakowa Częstochowa

Jean Carlos
PressFocus Na zdjęciu: Jean Carlos

Raków Częstochowa ogłosił sprowadzenie Jeana Carlosa z Pogoni Szczecin. Brazylijczyk przechodzi do lidera Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego. To premierowe zimowe wzmocnienie klubu spod Jasnej Góry.

  • Jean Carlos został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa
  • Skrzydłowy podpisał kontrakt ważny do 2026 roku
  • 26-latek do tej pory grał dla Pogoni Szczecin

“Medaliki” mają nowego zawodnika

Raków Częstochowa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Jeana Carlosa z Pogoni Szczecin. Prawoskrzydłowy lub wahadłowy po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał umowę z nowym pracodawcą. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku i zawarto w nim opcję przedłużenia umowy. Kwoty tego transferu nie ujawniano.

Jean Carlos to wychowanek Realu Madryt, któremu udało się nawet zadebiutować w La Lidze w barwach Granady. Kariera 26-latka nie potoczyła się jednak tak, jak przewidywano, a od 2019 roku gra on w Polsce. Najpierw przywdziewał koszulkę Wisły Kraków, później Pogoni Szczecin, a od teraz będzie występował dla Rakowa Częstochowa. Brazylijczyk w 21 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 1 bramkę i zaliczył 1 asystę.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Cieszę się, że dostałem taką szansę. To mój trzeci klub w tym kraju. Czuję się dobrze, w końcu zaaklimatyzowałem się w Polsce. Dołączyłem do Rakowa, by zdobyć mistrzostwo – powiedział Jean Carlos po parafowaniu kontraktu z liderem Ekstraklasy.

Carlos jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach, ale w Rakowie ma nam dać więcej opcji przede wszystkim na wahadłach. Jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie, ponieważ gra w Polsce już od kilku lat. Wierzymy, że w naszym klubie jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i najlepsze występy w Ekstraklasie zanotuje w barwach Rakowa, pomagając drużynie w realizacji kolejnych celów – dodał dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa, Robert Graf.

  • Czytaj więcej:
Papszun dla Goal.pl: nie miałbym problemu z prowadzeniem takich piłkarzy jak Lewandowski czy Zieliński
Marek Papszun

Marek Papszun był gościem Marcina Ryszki w ostatnim w tym roku programie “Oko w Oko”, gdzie zabrał głos na ciekawe tematy. Całą rozmowę możecie odsłuchać na youtubowym kanale Goal.pl. Marek Papszun udzielił wywiadu Marcinowi Ryszce 48-latek wziął udział w programie “Oko w Oko” Nie zabrakło pytań o reprezentację Polski “Aktualnie tematu reprezentacji dla mnie nie

Czytaj dalej…

Komentarze