Jasur Yakshibaev
Jasur Yakshibaev fot. Legia Warszawa

Legia wzmocniła ofensywę. Reprezentant Uzbekistanu dołączył do mistrzów Polski

Jasur Yakshibaev został w sobotę nowym zawodnikiem Legii Warszawa. 23-letni pochodzący z Uzbekistan napastnik podpisał z mistrzami Polski 2,5-roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia. Do Legii przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z uzbeckiego Pakthatora Taszkient.

Yakshibaev w 2020 roku występował na zasadzie wypożyczenia na boiskach białoruskiej ekstraklasy. Najpierw bronił barw Energetika-BGU Mińsk, a następnie Szachtiora Soligorsk, z którym zdobył mistrzowski tytuł. W 27 spotkaniach poprzedniego sezonu zdobył 16 bramek, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

– W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów UEFA, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera – powiedział Yakshibaev, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

23-latek to pierwszy zawodnik, który dołączył do Legii podczas zimowego okna transferowego. Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej z klubem pożegnało się kilku zawodników, a wśród nich znaleźli się Domagoj Antolić, Michał Karbownik, William Remy, Maciej Rosołek i Paweł Stolarski.

Komentarze