Znane nazwisko na wylocie z Interu

Alexis Sanchez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alexis Sanchez

Inter Mediolan dąży do rozstania z Alexisem Sanchezem. Chilijczyk nie pełni już istotnej roli na boisku, a ponadto pobiera pokaźną pensję, która dla włoskiego klubu stała się sporym problemem.

  • Alexis Sanchez definitywnie trafił do Interu Mediolan w 2020 roku. Sezon wcześniej był tam wypożyczony z Manchesteru United
  • Włoski klub pragnie rozstać się z 33-latkiem z uwagi na jego sporą pensję. Przedwczesne rozwiązanie kontraktu może kosztować nawet 5 milionów euro
  • Sanchez myśli o zmianie pracodawcy, jednak nie chce podejmować pochopnej decyzji. Skrzydłowy chce trafić do zespołu, który będzie występował w Lidze Mistrzów

Sanchez stał się dużym problemem

Kariera Alexisa Sancheza po odejściu z Arsenalu to ciągłe pasmo niepowodzeń. Pobyt w Manchesterze United śmiało można zaklasyfikować do nieudanych, natomiast przenosiny do Interu Mediolan z początku zapowiadały się na dobry ruch, lecz finalnie również się takim nie okazały.

W sezonie mistrzowskim Chilijczyk grał sporo, natomiast w minionej kampanii był już tylko rezerwowym. Jego obecność na boisku nie przynosiła ekipie z Mediolanu zbyt wielu korzyści, zatem tego lata dojdzie do rozstania.

Sanchez stał się dla Interu sporym problemem. Klubowe władze muszą z uwagą pilnować stabilności finansowej, a pokaźna pensja skrzydłowego nie pozwala na jej osiągnięcie. Z tego powodu rozważane są różne możliwości zakończenia współpracy. W przypadku przedwczesnego rozwiązania kontraktu ważnego do 30 czerwca 2023 roku, Inter zapłaci zawodnikowi odszkodowanie w wysokości 5 milionów euro.

33-latek dostał polecenie do szukania nowego pracodawcy, jednak ten nie zamierza podejmować pochopnej decyzji. Dlaczego? Wszystko z uwagi na to, że chce dalej występować w Lidze Mistrzów. Wszystko wskazuje na to, że wyboru dokona dopiero po poznaniu kompletnego składu fazy grupowej prestiżowych rozgrywek.

Sanchez może pochwalić się bogatą karierą piłkarską. W jej trakcie reprezentował barwy między innymi FC Barcelony, Arsenalu, Manchesteru United, a teraz właśnie Interu. Na swoim koncie ma mistrzostwo Hiszpanii, mistrzostwo Włoch i triumfy w krajowych pucharach.

Zobacz również: Juventus nawiązał ponowny kontakt z napastnikiem

Komentarze