Hazard odchodzi z Borussii Dortmund. Zaskakujący kierunek

Thorgan Hazard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thorgan Hazard

Thorgan Hazard przeszedł już testy medyczne i lada moment zostanie nowym zawodnikiem PSV Eindhoven. Skrzydłowy Borussii Dortmund przeniesie się do Eredivisie na zasadach wypożyczenia.

  • Borussia Dortmund oddaje Thorgana Hazarda na wypożyczenie
  • Belg przeszedł testy medyczne przed dołączeniem do PSV Eindhoven
  • Nie wiemy, czy w jego umowie znajdzie się klauzula wykupu

Zaskakujący ruch Hazarda

W obecnym sezonie Thorgan Hazard ma spore problemy z regularną grą w wyjściowym składzie Borussii Dortmund. Wystąpił on w 14 meczach Bundesligi, lecz tylko w dwóch był obecny na murawie od pierwszej minuty. Ekipa z Zagłębia Ruhry była nastawiona na jego odejście, co uda się sfinalizować jeszcze przed zakończeniem styczniowego okienka.

Sam reprezentant Holandii również nie sprzeciwiał się potencjalnej zmianie otoczenia, gdyż najważniejszy jest dla niego powrót do formy. Najkonkretniejsze okazało się PSV Eindhoven, które tej zimy mocno się osłabiło. Jego szeregi opuścili Cody Gakpo oraz Noni Madueke, którzy przenieśli się do angielskich gigantów.

Hazard ma już za sobą testy medyczne i lada moment podpisze kontrakt z klubem Eredivisie. Transakcja przebiegnie na zasadach wypożyczenia, natomiast istnieją pewne nieścisłości w kwestii warunków umowy. Jedne źródła mówią, że Holendrzy nie zastrzegli sobie opcji późniejszego wykupu, zaś inne przekonują, że przyszły transfer definitywny jest obligatoryjny.

Zobacz również:

Reprezentacja Belgii blisko nowego selekcjonera
Domenico Tedesco

Reprezentacja Belgii według najnowszych doniesień mediów wygląda na to, że wkrótce będzie dowodzona przez DomenicoTedescu. Serwis Hln.be podaje, że strony już omawiają warunki współpracy, a także kwestie finansowe. Wkrótce ma zostać ogłoszony nowy selekcjoner reprezentacji Belgii Serwis Hln.be podaje, że będzie nim Domenico Tedesco Włoch ma podpisać kontrakt do końca mundialu w 2026 roku Tedesco

Czytaj dalej…

Komentarze