Dobitna reakcja Guardioli na spekulacje ws. Gundogana

Ilkay Gundogan
PressFocus Na zdjęciu: Ilkay Gundogan

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola chce zatrzymać na kolejny sezon w zespole Ilkaya Gundogana. W ostatnim czasie piłkarski świat obiegły spekulacje na temat przyszłości niemieckiego pomocnika w zespole z Etihad Stadium.

  • Ilkay Gundogan jest łączony z opuszczeniem Manchesteru City
  • Doświadczonego pomocnika w drużynie chce zatrzymać Josep Guardiola
  • Hiszpan ostro zareagował na medialne spekulacje w tej sprawie

Guardiola chce zatrzymać Gundogana

Kontrakt Gundogana z Manchesterem City obowiązuje do 2023 roku, a według medialnych doniesień piłkarz ma rozważać możliwość odejścia z klubu już podczas najbliższego okna transferowego. Reprezentant Niemiec miał nawet otrzymać od klubu wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu.

W tym tygodniu specjalizujący się w tematach transferowych Fabrizio Romano poinformował, że szanse na odejście pomocnika z klubu są poważne. Wśród klubów mających być zainteresowanych pozyskaniem Gundogana wymieniano Barcelonę i Arsenal.

Teraz jednak głos w tej sprawie zabrał Josep Guardiola. – Jeśli zapytacie mnie, to chciałbym, aby Ilkay został tutaj na kolejny sezon. Nie wyobrażam sobie tego i nie myślę o tym, że go tutaj nie będzie – powiedział Gundogan.

– Wszystkie wielkie konta twitterowe powiedziały, że odejdzie. Gratulacje. Może mają więcej informacji niż klub, ale ja o tym nie wiedziałem – dodał.

Zobacz także: Dwa kluby z Manchesteru stoczą walkę o pomocnika Leeds

Komentarze