Dwa kluby z Manchesteru stoczą walkę o pomocnika Leeds

Kalvin Phillips
Pressfocus Na zdjęciu: Kalvin Phillips

Manchester City jest gotowy na sprzedaż Ilkaya Gundogana w letnim okienku transferowym. Włodarze klubu wytypowali już jego następcę. Obywatele spróbują pozyskać latem Kalvina Phillipsa z Leeds United. Anglik łączony był wcześniej z przenosinami do Manchesteru City, jednak The Citizens planują przechytrzyć największych rywali.

  • Ilkay Gundogan może latem opuścić Manchester City
  • W jego miejsce Obywatele planują sprowadzić Kalvina Phillipsa
  • Anglikiem wcześniej interesował się Manchester United

Anglik może latem opuścić ukochany klub

Gundogan w tym sezonie nie występował tak często jak na przestrzeni ostatnich lat. Przy dużej konkurencji w linii pomocy Pep Guardiola nie zawsze znajdywał miejsce dla Niemca, co nie do końca odpowiada doświadczonemu pomocnikowi. Informowaliśmy już w tym tygodniu, że 31-latek dostał od klubu zielone światło do odejścia.

Według The Mirror, Obywatele szykują ofertę za Kalvina Phillipsa. Reprezentanta Anglii jest jedną z najjaśniejszych postaci Pawi i mógłby zastąpić na Etihad Ilkaya Gundogana. Wcześniej zainteresowanie jego pozyskaniem wyrażał Manchester United. The Citizens zamierzają wyprzedzić miejscowych rywali i jako pierwsi postarać się o kupno 26-latka. Są oni gotowi zaoferować za niego 50 milionów euro, czyli tyle, ile wynosi jego aktualna wartość rynkowa według portalu Transfermarkt. 

Phillips jest nie tylko ważnym piłkarzem Leeds, ale również ogromnym fanem zespołu. Dlatego mimo wielu ofert na przestrzeni ostatnich sezonów nie decydował się na odejście. Wobec widma spadku z Premier League 26-latek może jednak zmienić zdanie. Według angielskich mediów byłby on skłonny wybrać Manchester City kosztem Czerwonych Diabłów.

Czytaj też: Manchester City gotowy na odejście ważnego zawodnika

Komentarze