Chelsea zmienia plany transferowe

Serge Gnabry
PressFocus Na zdjęciu: Serge Gnabry

Chelsea postawiła zmienić plany transferowe i skoncentrować się na próbie pozyskania Serge’a Gnabry’ego z Bayernu Monachium lub Rafaela Leao z Milanu jako alternatywę dla napastnika Leeds, Raphiny, który najprawdopodobniej dołączy do Barcelony.

  • Chelsea nie udało się pozyskać Raphiny z Leeds
  • The Blues wobec tego musieli zmienić swoje plany transferowe
  • Serge Gnabry i Rafael Leao zostali nowymi celami transferowymi londyńczyków

Gnabry i Leao na celowniku Chelsea

Gnabry i Leao są jednymi z wielu potencjalnych celów transferowych The Blues, ponieważ Chelsea musi na nowo przeanalizować swoje następne ruchy pod kątem wzmocnienia ataku po tym, jak Raphina odrzucił możliwość dołączenia do ekipy z Londynu.

Zarówno Gnabry, jak i Leao prowadzą rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktów ze swoimi obecnymi klubami. Niewykluczone, że agenci piłkarzy wykorzystają zainteresowanie The Blues, aby wynegocjować jeszcze lepsze umowy dla swoich klinetów.

Milan nie chce sprzedawać Leao i koncentruje się na podpisaniu z graczem nowego kontraktu, w którym zwiększono by jego klauzulę odejścia, aby nie martwić się o jego przyszłość. Jednak każde zainteresowanie innego klubu może utrudnić te rozmowy.

Chelsea, która ciężko pracuje nad wyznaczeniem nowych celów transferowych do ataku, otrzymała ofertę zarówno dla Cristiano Ronaldo z Manchesteru United, jak i Neymara z Paris Saint-Germain, ale obecnie londyński klub nie jest zainteresowany podpisaniem kontraktów z tą dwójką.

Drugim priorytetem jest wzmocnienie defensywy. Nathan Ake jest bardzo cenionym graczem przez menedżera The Blues Thomasa Tuchela. Plany Chelsea może pokrzyżować jednak Paris Sain-Germain, które w przypadku niepowodzenia transferu Milana Skriniara z Interu Mediolan, może pokusić się o ściągnięcie gracza Manchesteru City.

Zobacz również: Dyrektorzy Man Utd polecieli do Barcelony przełamać impas ws. transferu de Jonga

Komentarze