Gimenez na celowniku angielskich gigantów

Jose Gimenez
Jose Gimenez fot. Alexandr Kryazhev / Sputnik/ Hepta / Sport Pi

Obrońca Atletico Madyt, Jose Maria Gimenez, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klubów Premier League. Jak informuje ESPN, piłkarz znajduje się na celowniku przedstawicieli Chelsea i Manchesteru City.

Czytaj dalej…

Aktualnie priorytetem Chelsea jest sfinalizowanie transferu Kaia Havertza, ale menedżer The Blues, Frank Lampard, myśli również o wzmocnieniu innych formacji swojej drużyny. Jedną z nich jest środek defensywy, a głównym kandydatem ma być właśnie Gimenez. Zdaniem szkoleniowca Chelsea, siła i doświadczenie urugwajskiego zawodnika stanowiłaby duże wzmocnienie jego zespołu, który w zakończonym sezonie stracił 54 bramki w 38 spotkaniach.

Chelsea od dłuższego czasu ma śledzić rozwój Gimeneza, a skauci londyńskiego klubu mieli już kilka razy oglądać na żywo 25-letniego Urugwajczyka w akcji. Piłkarz mimo stosunkowo niskiego wieku, ma już ogromne doświadczenie zebrane na boiskach La Liga oraz w meczach reprezentacji Urugwaju.

Podjęcie starań o sprowadzenie obrońcy Atletico Madryt prawdopodobnie wiązałoby się również z koniecznością sprzedaży któregoś ze środkowych obrońców, którzy obecnie znajdują się w kadrze Chelsea. Frank Lampard ma aktualnie do swojej dyspozycji Antonio Rüdigera, Andreasa Christensena, Fikayo Tomoriego i Kurta Zoumę. Nie ma jednak wątpliwości, że Jose Gimenez mógłby z powodzeniem zastąpić każdego z nich.

Gimenez na celowniku Guardioli

Zawodnik Atletico Madryt znajdował się również na liście potencjalnych wzmocnień Manchesteru City, którego celem na letnie okno transferowe było wzmocnienie przede wszystkim defensywy. Gimenez był jednym z kandydatów Josepa Guardioli, ale wszystko wskazuje na to, że wicemistrzowie Anglii zdecydowali się na inny krok i sięgnięcie w tym momencie po innego zawodnika. Bliski przenosin na Etihad Stadium jest bowiem obrońca Bournemouth Nathan Ake. Oba kluby doszły już do porozumienia w sprawie warunków transferu, którego finalizacji można spodziewać się w każdej chwili.

Komentarze