Gabriel wybrał nowy klub. W tygodniu finalizacja transferu

Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Arsenal wygrał wyścig z innymi klubami o sprowadzenie brazylijskiego obrońcy, Gabriela Magalhasesa. 22-letni zawodnik Lille, w nadchodzącym tygodniu ma udać się do Londynu, aby sfinalizować swój transfer do zespołu Kanonierów.

Czytaj dalej…

Jak informuje Daily Mail, powołując się na włoskiego dziennikarza sportowego Fabrizio Romano, piłkarz przeszedł już badania medyczne i wkrótce powinien podpisać kontrakt z Arsenalem. To ma nastąpić w najbliższych dniach.

Arsenal wygrywa wyścig

Arsenal był jednym z wielu klubów zainteresowanych Brazylijczykiem, który ma za sobą świetny sezon w barwach francuskiego Lille. Środkowy obrońca był przede wszystkim łączony z Napoli, ale włoski klub ostatecznie musi uznać wyższość Kanonierów w walce o sprowadzenie utalentowanego zawodnika.

Gabrielem interesowali się również przedstawiciele Manchesteru United i Paris Saint-Germain, ale najbardziej przekonujący dla niego był menedżer Arsenalu, Mikel Arteta. Brazylijczyk w londyńskim zespole prawdopodobnie będzie mógł liczyć na regularne występy w wyjściowym składzie.

Brazylijczyk do francuskiego zespołu trafił w styczniu 2017 roku z Avai FC. W międzyczasie był wypożyczany do ES Troyes oraz rezerw chorwackiego Dinama Zagrzeb. Do Lille wrócił dwa lata temu, ale pewne miejsce w wyjściowym składzie miał dopiero w ostatnim sezonie. Łącznie na swoim koncie ma 40 występów w Ligue 1, w których raz wpisał się na listę strzelców.

Komentarze