Doświadczony stoper rozstał się z Rakowem. Teraz pomoże beniaminkowi

Andrzej Niewulis
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Andrzej Niewulis

Andrzej Niewulis nie jest już piłkarzem Rakowa Częstochowa. Doświadczony obrońca w poniedziałek przeniósł się do Miedzi Legnica. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

  • Andrzej Niewulis od 2017 roku reprezentował barwy Rakowa Częstochowa
  • Doświadczony stoper w poniedziałek pożegnał się z ekipą z Częstochowy
  • 33-latek podpisał roczną umowę z Miedzią Legnica

Niewulis pomoże Miedzi Legnica w walce o utrzymanie

Już na początku stycznia informowaliśmy, że Andrzej Niewulis jest bliski rozstania z Rakowem Częstochowa. Stoper stracił lwią część sezonu z powodu kontuzji, a po jej wyleczeniu nie mógł liczyć na miejsce w wyjściowym składzie. W tym sezonie wystąpił tylko w meczu z Zagłębiem Lubin. 

Studio Belek: Niewulis i Dziekoński bliscy odejścia z Rakowa
Andrzej Niewulis

Większość ekstraklasowych drużyn pojechało na obóz przygotowawczy do Turcji. Wraz z częścią redakcji Goal.pl w Belek przebywa też Janekx89, który prezentuje kolejną porcję transferowych newsów. Według jego informacji, Raków Częstochowa lada moment mają opuścić dwaj piłkarze – Andrzej Niewulis oraz Xavier Dziekoński. Raków Częstochowa wietrzy szatnię Niewulis i Dziekoński zmienią otoczenie Musa Gurbanli raczej nie

Czytaj dalej…

W poniedziałek zawodnik pożegnał się z Rakowem i przeniósł do Miedzi Legnica. Beniaminek Ekstraklasy ogłosił oficjalnie pozyskanie 33-latka, z którym podpisano roczny kontrakt. W umie widnieje jednak zapis o możliwości przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. 

Pierwotnie mówiło się o transferze Niewulisa do Jagiellonii Białystok, ale transfer wysypał się na ostatniej prostej. Stoper w barwach Rakowa dwukrotnie został wicemistrzem Polski, a także po dwa Puchary i Superpuchar Polski. Teraz pomoże Miedzi Legnica w walce o utrzymaniu. 

Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 12 punktów. Do bezpiecznej strefy traci pięć oczek.

Komentarze