Potwierdziły się doniesienia. Arsenal pozyskał nowego bramkarza

Arsenal przypieczętował przyjście David Rayi z Brentford. Hiszpański golkiper dołączył do zespołu Mikela Artety w ramach rocznego wypożyczenia za 3 miliony funtów oraz obowiązkowego wykupu, który będzie wynosił 27 milionów funtów.

David Raya
Obserwuj nas w
IMAGO / Focus Images Na zdjęciu: David Raya
  • David Raya zasilił szeregi Arsenalu
  • Brentford przystało na warunki rocznego wypożyczenia za 3 miliony funtów
  • Natomiast “Kanonierzy” mają obowiązek wykupu za 27 milionów funtów

Oficjalnie: David Raya został zawodnikiem Arsenalu

Arsenal za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdził przybycie David Rayi z Brentford. Hiszpański golkiper już wczoraj przeszedł pomyślnie testy medyczne, a dziś złożył podpis na kontrakcie. Kibice “Kanonierów” mogą być spokojnie o obsadę bramki.

David Raya dołączył do Arsenalu w ramach rocznego wypożyczenia, za które wpłynęło na konto Brentford 3 miliony funtów. Natomiast “Kanonierzy” w przyszłym roku będą musieli skorzystać z opcji obowiązkowego wykupu. Koszt finalizacji pełnych przenosin Hiszpana na Emirates wyniesie 27 milionów funtów.

Dwukrotny reprezentant swojego kraju w poprzedniej kampanii rozegrał 38 spotkań na boiskach Premier League. W tym czasie udało mu się 12-krotnie zachować czyste konto. Bez wątpienia był jednym z najlepszych bramkarzy rozgrywek angielskiej ekstraklasy 2022/23.

Sprawdź także: Tim Krul ponownie w Premier League. Zasili szeregi beniaminka

Komentarze