Czas na nowe wyzwanie Oskara Zawady? Polak na oku holenderskiego klubu

Sander de Vries, dziennikarz portalu "lc.nl", poinformował, że Heerenveen jest zainteresowane sprowadzeniem latem Oskara Zawady. Polski napastnik miałby w drużynie zastąpić syna Perre'a van Hooijdonka.

Oskar Zawada
PressFocus Na zdjęciu: Oskar Zawada
  • Kariera Oskara Zawady nabrała rozpędu w Australii
  • Polak wkrótce może zostać zawodnikiem Heerenveen
  • Zastąpiłby tam syna Pierre’a van Hooijdonka

Oskar Zawada zasili szeregi Heerenveen?

Sander de Vries, holenderski dziennikarz portalu “lc.nl”, podzielił się dość ciekawą informacją dla polskich kibiców. Otóż Heerenveen jest zainteresowane sprowadzeniem latem do zespołu Oskara Zawady. Wychowanek akademii VfL Wolfsburg miałby zastąpić w drużynie Sydneya van Hooijdonka, który w przyszłym sezonie może występować na boiskach Premier League.

Urodzony w Olsztynie Oskar Zawady jako młody chłopak wyjechał do szkółki Wolfsburgu. Polak przez trzy lata nabierał tam piłkarskie szlify, ale nigdy nie zadebiutował w seniorskim zespole. W 2018 roku wrócił do ojczyzny, po drodze zaliczając krótkie przygody w Twente oraz Karlsruher.

Kariera Oskara Zawady nabrała rozpędu kiedy wyjechał do Australii. Latem ubiegłego roku zasilił szeregi Wellington Phoenix. W obecnym sezonie rozegrał 25 spotkań ligowych, w których zdobył aż 15 bramek oraz zanotował 2 asysty.

Komentarze