Chelsea zainteresowana reprezentantem Holandii

Denzel Dumfries
fot. PressFocus Na zdjęciu: Denzel Dumfries

Chelsea według najnowszych doniesień mediów jest poważnie zainteresowana pozyskaniem nowego obrońcy. Po fiasku rozmów w sprawie Julesa Kounde dziennikarze La Gazzetta dello Sport podają, że na radarze The Blues znalazł się Denzel Dumfries.

  • Chelsea cały czas jest w trakcie poszukiwania nowego obrońcy
  • Działaczom The Blues nie udało się pozyskać Julesa Kounde, więc wszystki siły mają byc zwrócone na Denzela Dumfriesa
  • Holender może kosztowac klub z Londynu mniej więcej 40 milionów euro

Dumfries zamieni Inter na Chelsea?

Chelsea w trakcie trwającego okna transferowego poniosła już kilka klęsk na rynku transferowym. Jak na razie szeregi The Blues wzmocnili Raheem Sterling oraz Kalidou Koulibaly, ale to nie spełnia oczekiwań fanów angielskiej ekipy.

La Gazzetta dello Sport ujawniła natomiast, że szeregi klubu z Londynu może niebawem wzmocnić Denzel Dumfries. Chętnych na pozyskanie piłkarza jednak nie brakuje. Niemniej menedżer Thomas Tuchel wierzy, że uda się pozyskać Holendra, który ma potencjał na to, aby szybko zaadoptować się w nowych realiach.

Zobacz także:

Po raz pierwszy głośno w sprawie ewentualnego transferu Dumfriesa zrobiło się, gdy zaczęły się pojawiać w mediach wieści na temat wypożyczenia Romelu Lukaku z Chelsea do Interu Mediolan. Już wtedy opiekun londyńczyków miał prosić władze klubu, aby w ramach transakcji za Belga sfinalizowali ruch reprezentanta Holandii. Wówczas nie było to jednak możliwe.

Jasne jest, że aktualni wicemistrzowie Serie A nie chcą sprzedać Dumfriesa za mniej niż 40 milionów euro. W każdym razie Inter w przypadku zatrzymania Milana Skriniara w klubie może być otwarty na rozstanie z Holendrem.

Dumfries w poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 45 meczach, notując w nich pięć trafień i sześć asyst.

Czytaj więcej: Tuchel roczarowany wynikami Chelsea. “To, co się teraz dzieje, mnie boli”

Komentarze