Chelsea wciąż stara się o Higuaina

Gonzalo Higuain
Obserwuj nas w
fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P Na zdjęciu: Gonzalo Higuain

Według doniesień nie tylko włoskich, ale i angielskich mediów Chelsea FC wciąż zabiega o to, aby tej zimy pozyskać Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk aktualnie broni barw AC Milanu, do którego został jednak wypożyczony z Juventusu FC.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele The Blues są gotowi na dokonanie wymiany z klubem z Lombardii, oddając w zamian Alvaro Moratę na wypożyczenie. Z kolei Chelsea przejęłaby zobowiązania związane z Higuainem, który trafił do Milanu na wypożyczenie za 9 mln euro z opcją transferu definitywnego, co kosztowałoby wówczas 36 mln euro.

W związku z tym, że sytuacja finansowa Rossonerich nie jest do pozazdroszczenia, to finalizacja letniej transakcji z udziałem “Pipity” stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wpływ na to ma mają mieć regulacje finansowego fair-play, do których nie dostosowywał się Milan, co zrodziło poważne kłopoty na klub z Mediolanu.

Według informacji The Sun i SportItalia możliwa jest jednak transakcja polegająca na tym, że Argentyńczyk Higuain zasili Chelsea, a Milan wzmocni Hiszpan Morata. Warunkiem tego typu transferów jest jednak uiszczenia opłaty za reprezentanta Argentyny względem Juve.

Komentarze