Chelsea włącza się do walki o wychowanka Barcelony

Marc Cucurella
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marc Cucurella

Niedawne doniesienia medialne łączyły Marca Cucurellę z Manchesterem City. Mistrzowie Anglii nie byli jednak w stanie spełnić żądań finansowych Brighton. Teraz do walki o wychowanka FC Barcelony włącza się Chelsea, która koniecznie musi wzmocnić defensywę.

  • Manchester City poszukiwało nowego lewego obrońcy, a jego celowniki skierowały się na piłkarza Brighton. Zaporowa cena zaniechała natomiast dalszych negocjacji
  • Do walki o Cucurellę włączyła się Chelsea, która tuż przed startem sezonu ma duże braki w defensywie i musi je jak najszybciej załatać
  • Brighton oczekuje za Hiszpana 60 milionów euro, choć cenę może nieco obniżyć jego prośba o transfer

Twarde negocjacje o wychowanka FC Barcelony

Marc Cucurella budzi tego lata ogromne zainteresowanie ze strony angielskich gigantów. Najpierw wytransferować go z Brighton chciał Manchester City, jednak zaporowa cena w postaci 60 milionów wydaje się na ten moment przeszkodą nie do ominięcia. Mistrzowie Anglii zaniechali negocjacji i czekają na dalszy rozwój wydarzeń.

W międzyczasie do walki o 24-latka włączyła się Chelsea, która cierpi z powodu braków kadrowych. Odmówiło jej już wielu potencjalnych środkowych obrońców, zatem władze zdecydowały się na zmianę strategii i pozyskanie kogoś o zupełnie innej charakterystyce.

W taktyce Thomasa Tuchela Cucurella mógłby występować zarówno na lewym wahadle, jak i w trzyosobowym bloku defensywnym. Tym samym jednym ruchem The Blues mogliby zabezpieczyć dwie newralgiczne pozycje.

Finalizacja negocjacji będzie natomiast bardzo ciężka. Brighton nie zamierza sprzedawać swojego kluczowego zawodnika, zatem cena na poziomie 60 milionów wydaje się być nie do zbicia. Zwrotem akcji może okazać się natomiast samo działanie wychowanka FC Barcelony, który zgłosił się do klubowych władz z prośbą o transfer.

Wszystko rozbija się o to, który klub zaoferuje lepszą ofertę. Prawdopodobnie Cucurella woli grać w Manchesterze City pod okiem Pepa Guardioli, lecz transfer do Chelsea również będzie stanowił dla niego sportowy progres.

W minionym sezonie reprezentant Hiszpanii rozegrał 35 ligowych spotkań, a jego dorobek wyniósł bramkę oraz asystę.

Zobacz również: Możliwa wymiana na linii Manchester City – Juventus

Komentarze