Chelsea marzy o pozyskaniu gwiazdy Juve

Piłkarze Chelsea FC
Piłkarze Chelsea FC fot. Pressfocus

Chelsea FC według najnowszych doniesień Christiana Falka złożyła Juventusowi ofertę w sprawie Federico Chiesy. Angielski klub miał zaoferować 100 milionów euro. Klub z Turynu nie był jednak zainteresowany sprzedażą piłkarza.

  • Chelsea zainteresowała się gwiazdą Juventusu
  • Na celowniku The Blues znalazł się Federico Chiesa
  • Angielski klub jest gotowy wydać krocie na mistrza Europy

Chiesa nie na sprzedaż z Juve

Chelsea FC nie ukrywa swoich ambitnych planów związanych z kolejną kampanią. The Blues chcą przede wszystkim odzyskać mistrzostwo Anglii. Aby ten cel został osiągnięty, to klub z Londynu potrzebuje wzmocnień.

Latem minionego roku szeregi angielskiej ekipy wzmocnili przede wszystkim Kai Havertz i Timo Werner. W tym roku dużo mówiło się o tym, że londyńczyków mogą wzmocnić Erling Haaland, czy Robert Lewandowski.

Najnowsze informacje sugerują natomiast, że Chelsea jest chętna na pozyskanie Chiesy z Juve. Przedstawiciel Premier League jest podobno gotowy wydać krocie na transfer świeżo upieczonego mistrza Europy. Sternicy Starej Damy nie myślą jednak o rozstaniu z zawodnikiem.

Chiesa jest aktualnie na wypożyczeniu w Juventusie z Fiorentiny, które obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Bianconeri są jednak zobligowani do wykupienia piłkarza za 60 milionów euro, które mają być spłacane przez trzy lata. Dopóki Juventus nie spłaci tej transakcji, to nie ma możliwości sprzedać piłkarza.

W ostatnim sezonie reprezentant Włoch wystąpił łącznie w 46 spotkaniach, w których zdobył 15 bramek, a ponadto zaliczył 10 asyst.

Czytaj więcej: Locatelli zdecydowany, Juventus priorytetem

Komentarze