Joao Cancelo
Joao Cancelo fot. Grzegorz Wajda

Cancelo za 50-55 mln euro w Man City?

Włoskie media informują, że Manchester City jest bliski zawarcia porozumienia z Juventusem FC ws. pozyskania Joao Cancelo. Oba kluby podobno są na zaawansowanym etapie negocjacji.

Czytaj dalej…

Przeprowadzka portugalskiego piłkarz do mistrzów Włoch to temat, który w środkach masowego przekazu już się pojawiała. W każdym razie wszystko wskazywało na to, że do transakcji już nie dojdzie, bo mistrz Włoch oczekiwał za swojego zawodnika 60 milionów euro, a Man City chciał włączyć do transakcji Danilo, dążąc do wymiany piłkarzy.

Tymczasem według informacji CalcioMercato.com angielski klub jest coraz bliżej porozumienia z Juve, a niewykluczone, że środowe rozmowy między przedstawicielami obu klubów miały kluczowe znaczenie dla dalszego etapu rozmów. Dodajmy, że na Wyspach Brytyjskich jest aktualnie dyrektor sportowy Starej Damy w osobie Fabio Paraticiego.

Najnowsze doniesienia ws. Cancelo są takie, że decydenci Bianconerich są gotowi obniżyć swoje oczekiwania za ewentualny transfer zawodnika do poziomu 50-55 milionów euro, ale pod warunkiem, że Man City rozliczy się z transakcji gotówką. Tym samym nie mam mowy o żadnej wymianie piłkarzy między klubami.

Przypomnijmy, że Portugalczyk trafił do ekipy z Piemontu za 40 milionów euro z Valencii CF rok temu. Tym samym zawodnik ma kontrakt ważny z Juventusem do końca czerwca 2023 roku.

W poprzedniej kampanii piłkarz wystąpił łącznie w 34 meczach, notując w nich jednego gola i pięć asyst. Wygląda na to, że Cancelo nie znajduje się jednak w planach Maurizio Sarriego na nowy sezon.


Komentarze