Mistrz Świata z 2018 roku bliski angażu w Grecji

Djibril Sidibe
Pressfocus Na zdjęciu: Djibril Sidibe

Djibril Sidibe znajduje się na wylocie z AS Monaco. Francuz nie ma perspektyw na regularną grę i jest bliski przenosin do AEK Ateny – poinformowali w niedzielę dziennikarze L’Equipe. Ostatni mecz rozegrał on na początku maja.

  • Djibril Sidibe pozostaje od początku lipca bez klubu po tym jak wygasła jego umowa z AS Monaco
  • Francuzem interesował się Nottingham Forest, ale nie doszło do żadnych negocjacji
  • Zdaniem francuskich mediów prawy obrońca zostanie zakontraktowany przez AEK Ateny

Ubogie zainteresowanie byłym mistrzem świata

Djibril Sidibe już w ubiegłym sezonie wobec transferu Vandersona i dobrej postawy Rubena Aguilara został zepchnięty na margines w AS Monaco. 30-latek rzadko pojawiał się na murawie, a najczęściej w charakterze rezerwowego. W związku z tym nie przedłużono jego umowy, która wygasła wraz z nastaniem 1 lipca. Od tego czasu Francuz wciąż nie może znaleźć nowej drużyny. 

Zdaniem dziennikarzy L’Equipe pomocną dłoń w stronę Mistrza Świata z 2018 roku wyciągnął postanowił AEK Ateny. Grecki klub według nich jest w zaawansowanych negocjacjach z agentami Francuza. Niewykluczone, że operacja zostanie sfinalizowana jeszcze w niedzielę. 

Latem mówiło się o zainteresowaniu jego osobą ze strony Nottingham Forest, ale ostatecznie operacja nie została przeprowadzona. W związku z tym od ponad dwóch miesięcy Sidibe pozostaje bez klubu. W ubiegłym sezonie rozegrał on 26 meczów. Nie zaznaczył w nich swojej obecności żadną bramką, czy asystą.

U nas również: Keylor Navas został w PSG, zapowiada ciężką pracę i walkę o miejsce w składzie

Komentarze