Borussia Dortmund spokojna o przyszłość Haalanda

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Borussia Dortmund wciąż mocno wierzy w to, że Erling Haaland może zostać w klubie na kolejny sezon. Mimo że ostatnio niezwykle wzrosło zainteresowanie norweskim napastnikiem ze strony największych europejskich klubów.

Haaland identyfikuje się z Borussią

Borussia Dortmund utrzymuje wciąż to samo stanowisko. Zdaniem przedstawicieli klubu z Signal Iduna Park reprezentant Norwegii będzie grał w BVB także w kolejnej kampanii. Nie zmienia to jednak faktu, że 20-latek znajduje się na celowniku takich klubów jak: Manchester City, Manchester United, Chelsea, FC Barcelona, czy Real Madryt.

Menedżer piłkarza w minionym miesiącu odbył nawet tournée w klubach zainteresowanych jego klientem, aby sprawdzić ich możliwości. Jego celem była jednocześnie analiza możliwości transferowych Haalanda na letnie okienko transferowe.

Tymczasem ciekawą opinię na temat Norwega wyraził dyrektor sportowy Borussii Dortmund. – Jestem przekonany, że Erling Haaland w przyszłym sezonie nadal będzie grał w BVB – rzekł Sebastian Kehl w programie Doppelpass Sport1. – Erling chce kontynuować karierę w Borussii. Widzę go codziennie i mogę zapewnić, że w pełni identyfikuje się z klubem – zaznaczył przedstawiciel klubu z Dortmundu.

Haaland ma kontrakt ważny z niemiecką ekipą do końca czerwca 2024 roku. Niemniej od dłuższego czasu media przekonują, że w umowie piłkarza jest wpisana klauzula odstępnego, wynosząca 75 milionów i ma być aktywna w przyszłym roku. W związku z tym Borussii może zależeć na tym, aby sprzedać Norwega już latem tego roku ze względu na to, że wartość zawodnika jest wyższa i wynosi aktualnie ponad 110 milionów euro.

Komentarze