Bayern Monachium może stracić napastnika na rzecz klubu z Premier League

Piłkarze Bayernu Monachium
Piłkarze Bayernu Monachium fot. PressFocus

Bayern Monachium wygląda na to, że tej zimy straci jednego ze swoich zawodników. Joshua Zirkzee według informacji talkSport może dołączyć do Evertonu z niemieckiej ekipy. Co prawda 19-latek ma zasilić szeregi The Toffes na zasadzie wypożyczenia. Niemniej przedstawiciel Peemier League ma też plan, aby sfinalizować w niedalekiej przyszłość transfer definitywny.

Bayern Monachium w związku z tym, że ma w swoich szeregach Roberta Lewandowskiego nie może zapewnić regularnych występów młodemu zawodnikowi. Nie dziwi zatem, że Joshua Zirkzee myśli o zmianie klubu na taki, gdzie mógłby liczyć na większą ilość minut spędzonych na boisku.

W trakcie trwającej kampanii w Bundeslidze piłkarz wystąpił w czterech spotkaniach, notując w nich dwa trafienia. Ogólnie w szeregach monachijskiej ekipy piłkarz wystąpił w dziewięciu meczach. Urodzony w Chiedam napastnik ma nigeryjskie korzenie. W każdym razie zdecydował się na występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Holandii. W zespole Oranje do lat 21 zanotował jak na razie dwa spotkania.

Feyenoord – Bayern – Everton

Zirkzee do Bayernu trafił w 2017 roku z akademii piłkarskiej Feyenoordu Rotterdam. Tymczasem latem minionego roku trafił do pierwszego zespołu Bayernu, w którym musi jednak ustępować pola bardziej doświadczonym zawodnikom.

Niewykluczone jednak, że los uśmiechnie się niebawem do zawodnika, bo chęć pozyskania go wyraził Everton. Decydenci angielskiej ekipy chcą wypożyczyć piłkarza, o czym informują media na Wyspach Brytyjskich. Dzięki temu Holender zmieniłby ligę, mogąc rywalizować o miejsce w składzie między innymi z Dominikiem Calverte-Levinem, czy Richarlisonem.

Bayern po sensacyjnej porażce w pucharze Niemiec w najbliższy weekend zagra u siebie z Freiburgiem. Zespół Lewandowskiego jest w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. stycznia 2021 15:29.

Komentarze