Bayer bez oferty za Havertza. Na co czeka Chelsea?

Chelsea
Chelsea fot. adidas

Utalentowany reprezentant Niemiec Kai Havertz jest nieustannie łączony z transferem do Chelsea. Bayer Leverkusen, obecny klub 21-latka, nie otrzymał jednak do tej pory żadnej oficjalnej oferty tej sprawie.

Czytaj dalej…

Niemiecki zawodnik ma być kolejnym wzmocnieniem londyńskiego zespołu, który już wcześniej sfinalizował transfery Hakima Ziyecha i Timo Wernera. Sam piłkarz również jest zdecydowany na przenosiny na Stamford Bridge i liczy na szybką finalizację rozmów między klubami.

Brytyjskie i niemiecka media informowały, że negocjacje w tej sprawie już się rozpoczęły. Nie należy jednak spodziewać się ich szybkiego zakończenia. Wskazywać mogą również na to słowa dyrektora sportowego Bayeru Leverkusen Simona Rolfesa, który stwierdził, że na BayArena nie trafiła na razie żadna konkretna oferta w sprawie transferu Havertza.

– Na razie nie mamy żadnej oferty. Wiemy o zainteresowaniu klubów, ale nie otrzymaliśmy oficjalnej propozycji – powiedział Rolfes.

Havertz dokończy sezon w Bayerze

Drużynę Bayeru Leverkusen w sierpniu czeka jeszcze rywalizacja w Lidze Europy. 6 sierpnia podopieczni Petera Bosza rozegrają rewanżowe spotkanie 1/8 finału z Rangers. Rolfes uspokaja kibiców zespołu i zapewnia, że Havertz będzie do dyspozycji szkoleniowca na pozostałe mecze obecnego sezonu.

– Już kilka razy mówiliśmy, że zakończymy obecny sezon w pełnym składzie. Dotyczy to również Kaia. Jest to dla nas oczywiste – dodał dyrektor sportowy niemieckiego klubu.

100 milionów za Havertza

O ewentualnych przenosinach Havertza do Chelsea mówi się od dobrych kilku tygodni. The Blues mają być bardzo zdeterminowani do sprowadzenia utalentowanego Niemca i wydają się być jedynym klubem w Europie, który może sobie w tej chwili na to pozwolić.

Bayer Leverkusen co prawda oczekuje za swojego zawodnika 100 milionów euro, ale wszystko wskazuje na to, że ostateczna kwota transferu będzie niższa. Według nieoficjalnych informacji transakcja może się zamknąć w około 80 milionach euro.

Komentarze