Barcelona czeka na oferty za Dembele

Joshua Risdon i Ousmane Dembele
Joshua Risdon i Ousmane Dembele fot. Vladimir Pesnya / Sputnik / Hepta / Sport Pic

FC Barcelona jest przygotowana na sprzedaż kilku zawodników podczas letniego okna transferowego. Jak informuje dziennik Sport, jednym z piłkarzy, którzy mogą opuścić Camp Nou jest Ousmane Dembele. Kataloński klub czeka na oferty za reprezentanta Francji.

Czytaj dalej…

Choć przedstawiciele Barcelony cały czas wierzą w potencjał 23-letniego Dembele, to nie wykluczają jego sprzedaży w najbliższych tygodniach. Byłoby to możliwe, gdyby kataloński klub otrzymał ofertę, pozwalającą na odzyskanie dużej części zainwestowanych środków finansowych we Francuza. Ten do stolicy Katalonii trafił w 2017 roku za 138 milionów euro z Borussii Dortmund.

Trudno się jednak spodziewać, aby w obecnej sytuacji, któryś z europejskich klubów zdecydował się głębiej sięgnąć do kieszeni, aby sprowadzić do siebie Dembele. Barcelona jest jednak otwarta na wszelkie formuły transferu, także na wypożyczenie z obowiązkowym wykupem przed 30 czerwca przyszłego roku.

Według informacji dziennika Sport, kilka klubów zwróciło się do Barcelony z zapytaniem o sytuację Dembele, ale do tej pory do siedziby nie trafiła żadna formalna oferta. Zainteresowanie Francuzem wyrażają podobno przedstawiciele Paris Saint-Germain i Bayernu Monachium, ale przed przedstawieniem konkretnej propozycji prawdopodobnie powstrzymują ich liczne problemy zdrowotne zawodnika.

Dembele wrócił do treningów

Francuski skrzydłowy w obecnym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań we wszystkich rozgrywkach, a po raz ostatni na boisku pojawił się 27 listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory Dembele zmaga się z problemami zdrowotnymi, które sprawiły, że w lutym musiał poddać się operacji. Obecnie Francuz powoli wraca do zdrowia i wznowił nawet indywidualne treningi. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy będzie mógł rozpocząć zajęcia z pełnym obciążeniem.

Nieudana przygoda z Barceloną

Dembele do drużyny Barcelony dołączył latem 2017 roku. Dotychczasowego jego pobytu na Camp Nou nie można zaliczyć jednak do udanych, głównie z powodów zdrowotnych. Piłkarz w tym okresie częściej przebywał w gabinetach lekarskich niż na boisku. To sprawiło, że przez ostatnie trzy lata rozegrał zaledwie 74 spotkania w barwach katalońskiego zespołu, w tym tylko 51 w La Liga.

Komentarze