Barcelona będzie rozmawiać z Man Utd ws. de Jonga

Frenkie de Jong
PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Manchester United nie zamierza poddawać się w walce o Frenkie de Jonga, tymczasem Barcelona ma być otwarta na negocjacje z Czerwonymi Diabłami mimo, iż sam zawodnik nie jest zainteresowany takim transferem.

  • Barcelona jest gotowa do podjęcia rozmów z Man Utd ws. transferu de Jonga
  • Duma Katalonii rozpocznie negocjacji mimo niechęci zawodnika do przenosin na Old Trafford
  • Holender uważa taki ruch za sportowy regres

Barcelonę nie interesuje wola de Jonga?

Erik ten Hag bardzo by chciał ponownie współpracować z Frenkie de Jongiem, który nie chce przenosić się na Old Trafford. Holender nie zamierza rezygnować z możliwości występowania w Lidze Mistrzów. Przypominajmy, Czerwone Diabły po zajęciu szóstego miejsca w Premier League będą uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Europy.

Obecnie trudno przewidywać, na ile prawdopodobne jest, że wcześniej wspomniana dwójka ponownie będzie miała okazję ze sobą współpracować, ale wydaje się, że Manchester United i Barcelona zasiądą do wspólnych rozmów.

Duma Katalonii, która boryka się z wielkimi problemami wysłucha oferty Manchesteru United. Mówi się, że Czerwone Diabły mogą zaoferować za holenderskiego pomocnika około 80 milionów euro.

Obecnie największą przeszkodą w tym transferze jest sam zawodnik. Prasa zastanawia się jednak, czy podjęcie rozmów z Manchesterem United nie zmieni nastawienia Frenkie de Jonga. Takie działanie ze strony Dumy Katalonii może zostać odebrane przez zawodnika, że nie jest traktowany jako ważny element układanki Xaviego.

Manchester United potrzebuje wzmocnień przed nowym sezon, aby znów mogli być konkurencyjni w Premier League. Z kolei odejście Paula Pogby powoduje, że Czerwone Diabły muszą sprowadzić głośne nazwisko, a takim graczem niewątpliwie jest Frenkie de Jong, który z powodzeniem wypełniłby lukę po Francuzie.

Zobacz również: Ten Hag pociągnie za sobą gwiazdę Ajaksu na Old Trafford

Komentarze