Barca wciąż nie przedłużyła umowy z wychowankiem. Sprzedaż realną opcją

FC Barcelona od wielu miesięcy stara się o przedłużenie umowy z Alejandro Balde. Wciąż nie osiągnięto jednak porozumienia z lewym obrońcą. W klubie pojawiły się głowy, że wartą rozważenia opcją byłaby sprzedaż Hiszpana, którego wartość rynkowa stale rośnie.

Alejandro Balde
Pressfocus Na zdjęciu: Alejandro Balde
  • Alejandro Balde wywalczył sobie w tym sezonie miejsce w wyjściowym składzie FC Barcelony
  • Klub stara się od wielu miesięcy o przedłużenie z nim umowy
  • W klubie pojawiły się głosy, że warto byłoby rozważyć sprzedaż lewego obrońcy

Jaka przyszłość czeka w Barcelonie Alejandro Balde?

Alejandro Balde jest jednym z największych beneficjentów obecnego sezonu w FC Barcelonie. Lewy obrońca rozwinął się pod okiem Xaviego i z rotacyjnego zawodnika stał się stałym członkiem wyjściowego składu. W przeciągu kilku miesięcy jego wartość rynkowa wzrosła do 30 milionów euro.

Duma Katalonii stara się zabezpieczyć przyszłość Hiszpana, a rozmowy kontraktowe trwają już od kilku miesięcy. Aktualna umowa 19-latka ważna jest tylko do końca czerwca 2024 roku. Jak na razie obie strony wciąż nie osiągnęły w tek kwestii porozumienia. 

Dziennikarze Sportu przekazali, że w klubie są świadomi, że ewentualna sprzedaż Balde pozwoliłaby sporo zarobić, a co za tym idzie, mocno podreperować budżet. Priorytetem jest mimo to przedłużenie z nim umowy. Jeśli różnice w oczekiwaniach zawodnika i ofercie ze strony Barcy będą zbyt duże, wówczas klub umieści go na liście transferowej. Największe zainteresowanie Hiszpanem wyraża Chelsea.

U nas również: FC Barcelona rezygnuje z transferu. Ograniczają ją fundusze

Komentarze