Aston Villa z ofertą za pomocnika Juventusu

Rodrigo Bentancur
Pressfocus Na zdjęciu: Rodrigo Bentancur

Aston Villa w zimowym okienku transferowym mocno się zbroi. Lwy za cel obrały teraz pomocnika Juventusu – Rodrigo Bentancura. Oferta opiewa na 20 milionów euro.

  • Aston Villa poważnie się zbroi, aby móc powalczyć o wyższe lokaty w lidze
  • Klub zimą pozyskał już pięciu piłkarzy i walczy o szóstego
  • Lwy oferują Juventusowi 20 milionów euro za Rodrigo Bentancura

W Anglii wyścig zbrojeń

Po transferach Lucasa Digne, Philippe Coutinho, Caluma Chambersa, Wesleya i Robina Olsena, włodarze Aston Villi szykują jeszcze jeden zimowy transfer. Jak donosi Fabrizio Romano klub złożył Juventusowi oficjalną ofertę na 20 milionów euro plus pięć milionów w bonusach za Rodrigo Bentancura. Stara Dama propozycję odrzuciła, ale nie zamyka się na odejście Urugwajczyka.

Bentancur od czasu przenosin do Juventusu w lipcu 2017 roku ma problemy z ustabilizowaniem formy. Rosły pomocnik jest ważną postacią w zespole, jednak oczekiwania sztabu i kibiców względem jego osoby są dużo większe aniżeli realny wkład w grę. Z tego powodu Juve rozważa sprzedaż pomocnika w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty finansowej. 

Juventus w trakcie zimowego okienka monitorował sytuację Nahitana Nandeza i Denisa Zakarii. Gdyby jeden z tych zawodników trafił na Allianz Stadium, mogłoby to otworzyć drzwi do transferu dla Bentancura. Stara Dama jest zobowiązana zapłacić poprzedniemu klubowi Urugwajczyka – Boca Juniors aż 30% kwoty od przyszłego transferu. Dlatego też oferta Aston Villi jak na razie nie została rozpatrzona pozytywnie. 

Zobacz także: Klub Serie A krok od transferu młodego Polaka

Komentarze

Na temat “Aston Villa z ofertą za pomocnika Juventusu