Aston Villa ogłosiła powrót Ashleya Younga

Ashley Young
Ashley Young fot. PressFocus

Ashley Young rozstał się z Interem Mediolan i na zasadzie wolnego transferu dołączył do Aston Villi. Z ekipą z Premier League doświadczony zawodnik związał się roczną umową.

  • Aston Villa poinformowała, że do klubu wrócił Ashley Young
  • Doświadczony zawodnik związał się umową z The Villans na rok
  • 35-latek wrócił do angielskiej ekipy po 10 latach

Ashley Young wrócił do Aston Villi

Ashley Young wrócił tym samym na Villa Park po dziesięciu latach. Przed wiele lat piłkarz występował w Man Utd, a w styczniu 2020 roku trafił do Interu Mediolan, z którym wygrał mistrzostwo Serie A w sezonie 2020/2021. Było to pierwszy triumf Nerazzurrich w lidze od 11 lat.

Z końcem czerwca wygasał kontrakt Younga z Interem Mediolan. 35-latek szukał zatem innego pracodawcy, osiągając ostatecznie porozumienie ze swoim byłym klubem.

“Aston Villa ma przyjemność ogłosić podpisanie kontraktu z Ashleyem Youngiem” – brzmi oficjalny komunikat angielskiej ekipy.

“35-latek podpisał roczną umowę po tym, jak pomógł Inter Mediolan wygrać mistrzowski tytuł w Serie A w zeszłym sezonie. W bogatej karierze zawodnik zaliczył 369 występów w Premier League, zdobywając wiele trofeów. W drużynie narodowej zagrał z kolei w 39 meczach” – czytamy dalej.

Radości z pozyskania doświadczonego piłkarza nie krył menedżer The Villans. – Ashley wnosi ze sobą bogate doświadczenie w piłce nożnej na najwyższym poziomie, zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym. Jest zawodnikiem, który może grać na wielu pozycjach i po dłuższej rozmowie z nim wiem, że jest zdeterminowany, aby pomóc nam w nowym sezonie – mówił Dean Smith.

Czytaj więcej: Aston Villa potwierdziła rekordowy transfer

Komentarze