Aston Villa potwierdziła rekordowy transfer

Emiliano Buendia
Emiliano Buendia fot. PressFocus

Emiliano Buendia, został nowym zawodnikiem Aston Villa, poinformowała oficjalna strona internetowa klubu z Villa Park. Zawodnik dołączył do ekipy z Premier League za 33 miliony funtów, podaje BBC Sport

  • Aston Villa potwierdziła, że Emiliano Buendia został nowym zawodnikiem drużyny
  • Argentyńczyk związał swoją przyszłość z klubem z Villa Park do końca czerwca 2026 roku
  • 24-latek został najdroższym zawodnikiem w historii The Villans

Emiliano Buendia nowym zawodnikiem Aston Villa

Emiliano Buendia, trafił do Aston Villa z Norwich City. 24-latek ma za sobą sezon, w których zdobył 15 bramek, a ponadto zaliczył 16 asyst. Tym samym Argentyńczyk w dużym stopniu przyczynił się do wywalczenia awansu do Premier League przez Kanarki.

Radości ze wzmocnienia ataku Aston Villi nie krył menedżer tej ekipy. – Jesteśmy zachwyceni, że tak wcześnie zapewniliśmy sobie tak solidne wzmocnienie. Emiliani może grać zarówno jako napastnik, jak i jako rozgrywający. Jest świetnym uzupełnieniem naszych opcji w ofensywie – przekonywał Dean Smith cytowany przez oficjalną stronę internetową The Villans.

Kilka zdań na temat Buendi wyraził też dyrektor sportowy Norwich. – Chociaż jesteśmy rozczarowania tym, że straciliśmy świetnego zawodnika, to jednocześnie jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy dzięki Emiliano jako klub – przekonywał Stuart Webber.

– Buendia był wzorem profesjonalizmy, odkąd do nas dołączył. Pracował niezwykle ciężko. Cieszymy się z tego, co udało mu się osiągnąć dzisiaj – uzupełnił działacz beniaminka ligi angielskiej.

Buendia parafował z Aston Villa kontrakt na pięć lat, który wejdzie w życie 1 lipca.

Zobacz więcej: BBC: Borussia wyrzuciła do kosza pierwszą ofertę ws. Sancho

Komentarze