Aston Villa zakontraktowała kolejnego obrońcę Sevilli

Ludwig Augustinsson w barwach reprezentacji Szwecji
PressFocus Na zdjęciu: Ludwig Augustinsson w barwach reprezentacji Szwecji

Aston Villa poinformowała o wypożyczeniu Ludwiga Augustinssona z Sevilli. Umowa zawiera opcję wykupu za około 4,5 miliona euro. Wcześniej tego lata The Villans kupili już innego obrońcę hiszpańskiego klubu – Diego Carlosa.

  • Aston Villa wypożyczyła Ludwiga Augustinssona z Sevilli
  • Anglicy mogą wykupić Szweda po roku za około 4,5 miliona euro
  • Wcześniej The Villans kupili innego obrońcę Los Nervionenses. Diego Carlos kosztował ich 31 milionów euro

Augustinsson spróbuje swoich sił w Premier League

Aston Villa poinformowała o kolejnym letnim wzmocnieniu. Na zasadzie wypożyczenia do Birmingham trafi Ludwig Augustinsson. Lewy obrońca ostatni sezon spędził jako zawodnik Sevilli, która kupiła go z Werderu Brema za 5,5 miliona euro.

The Villans zapewnili sobie opcję wykupu defensora na stałe. Jeśli się na to zdecydują, będą musieli zapłacić 4,5 miliona euro. 46-krotny reprezentant Szwecji ma powalczyć o miejsce w składzie z Lucasem Dignem.

Przypomnijmy, że to już drugi obrońca, który tego lata zmienił stolicę Andaluzji na Birmingham. Wcześniej Aston Villa kupiła jednego z najlepszych stoperów minionego sezonu La Ligi, Diego Carlosa. Zapłaciła za niego zaledwie 31 milionów euro, a Sevilla wciąż nie znalazła dla niego godnego następcy. Angielski klub jest tego generalnie aktywny na rynku transferowym. Poza wspomnianymi obrońcami na Villa Park zawitali też Boubacar Kamara, Robin Olsen oraz Philippe Coutinho, którego udało się wykupić z Barcelony.

Augustinsson rozegrał w zakończonym niedawno sezonie 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował jedną asystę.

Zobacz również: Milan i Roma powalczą o gwiazdę Betisu.

Komentarze